Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda División: Real Sporting de Gijón - Elche CF 1-0 (0-0)

W starciu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 14 stycznia, drużyna Sportinga Gijón wygrała z Elche 1-0 (0-0). Mecz na Estadio Municipal El Molinón obejrzało 13 728 widzów.

23. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-14 19:00 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Widzów: 13728 | Arbiter: J. Gonzalez Esteban
Real Sporting de Gijón
Elche CF
1
0
Manu García 86'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki jedenastka Elche wygrała 10 razy i zanotowała cztery porażki oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 40. minucie w jedenastce Sportinga Gijón doszło do zmiany. Unai Medina wszedł za Carlosa Cordera.

W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Óscarowi Gilowi z drużyny gości. W 56. minucie Josán Fernández został zmieniony przez Pere'a Millę.

Po chwili trener Sportinga Gijón postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Javiego Fuega. Na boisko wszedł Cristian Salvador, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 80. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sportinga Gijón i jedną drużynie przeciwnej. W 81. minucie w zespole Sportinga Gijón doszło do zmiany. Álvaro Vázquez wszedł za Uroša Đurđevicia.

Chwilę później trener Elche postanowił bronić wyniku. W 85. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Fidela wszedł Andoni López, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Elche nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Jedyną bramkę meczu dla Sportinga Gijón zdobył Manu García w 86. minucie. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Elche doszło do zmiany. Morad Daoudi wszedł za Ramóna Folcha.

Gonzalo Cacicedo Verdú
40′ Carlos Cordero Pérez
Daniel Pedro Calvo San Román
Bohdan Milovanov
Álvaro Juan Cruz Armada
Marc Valiente
Óscar Gil Regaño52′
 86′ Manuel García Alonso
Fidel Chaves de la Torre85′
Carlos Carmona Bonet
José Antonio Fernández Pomares56′
Pedro Díaz Fanjul
Ramón Folch Frigola82′ 88′
66′ Javier Fuego Martínez
Gonzalo Villar del Fraile
80′ 81′ Uroš Đurđević
Juan Francisco Martínez Modesto
84′ Aitor García Flores
Yacine Qasmi
Christian Joel Sánchez Leal
Miguel San Román Ferrándiz
40′ Unai Medina Pérez
Sergio Blázquez Sánchez
Ignacio Méndez Navia Fernández
Andoni López Saratxo85′
Pablo Pérez Rodríguez
Omenuke Mfulu
66′ Cristian Salvador González
Manuel Sánchez López
81′ Álvaro García Vázquez
Morad Daoudi El Ghezouani88′
Álvaro Traver Navarrete
Pere Milla Peña56′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.