Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - CD Lugo 1-0 (1-0)

15 stycznia na Estadio de Vallecas w Madrycie odbył się pojedynek 23. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Rayo i Lugo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rayo 1-0. Spotkanie obejrzało 7 733 widzów.

23. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-15 20:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Widzów: 7733 | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
Rayo Vallecano
CD Lugo
1
0
Adri Embarba 25'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół Lugo wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Antonia Milicia z Rayo, a w 25. minucie Mathieu Peybernesa z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Rayo zdobył Adri Embarba. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rayo.

Między 49. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 64. minucie Yanis Rahmani został zastąpiony przez Iriome'a.

Chwilę później trener Rayo postanowił wzmocnić formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Saúla Garcíę. Na boisko wszedł Luna, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Iriome'a, zawodnika gości. W 72. minucie Álex López został zmieniony przez Hugona Ramę, co miało wzmocnić zespół Lugo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriego Embarbę na Federica Piovaccariego.

W 82. minucie w drużynie Lugo doszło do zmiany. Gerard Valentín wszedł za Edu Campabadala. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Federico Piovaccari z Rayo. W 86. minucie w zespole Rayo doszło do zmiany. Óscar Valentín wszedł za Álvara Garcíę.

Serge Sidoine Tchaha Leuko
66′ Saúl García Cabrero
José Antonio Malagón Rubio62′
6′ Antonio Milić
Mathieu Peybernes25′
51′ 86′ Álvaro García Rivera
Yanis Rahmani Cordeiro64′
49′ Jonathan Montiel Caballero
Jaume Grau Ciscar
Mario Suarez
Alejandro López Moreno72′
Andrés Martín García
Carlos Pita González
 25′ 73′ Adrián Embarba Blázquez
Cristian Ignacio Herrera Pérez
Óscar Guido Trejo
Manuel Barreiro Bustelo
Miguel Ángel Morro Muñoz
Alberto Varó Lara
66′ Antonio Manuel Luna
José Carlos Ramírez Suárez
Roberto Román Triguero
Gerard Valentín Sancho82′
Esteban Ariel Saveljich
Iriome González González64′ 67′
86′ Óscar Valentín Martín Luengo
Hugo José Rama Calviño72′
Daniel Moreno
Fernando Seoane Antelo
73′ 85′ Federico Piovaccari
José Ángel Carrillo Casamayor

Drużyna Rayo zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej trzy. Zawodnicy Lugo dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.