Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda División: Malaga Club de Futbol - SD Ponferradina 1-0 (1-0)

W starciu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 14 stycznia, zespół Malaga CF zwyciężył z Ponferradiną 1-0 (1-0). Mecz na Estadio La Rosaleda w Maladze obejrzało 12 341 widzów.

23. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-14 20:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Widzów: 12341 | Arbiter: D. Trujillo Suárez
Malaga Club de Futbol
SD Ponferradina
1
0
Antoñín Cortés 2'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Ponferradiny wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malaga CF w drugiej minucie spotkania, gdy Antoñín Cortés strzelił pierwszego gola.

W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pabla Larreę z Ponferradiny, a w 22. minucie Renata Santosa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Malaga CF.

Drugą połowę drużyna Ponferradiny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pabla Larreę wszedł Isi Palazón. W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pabla Triguerosa z Ponferradiny, a w 64. minucie Juana Añora z drużyny przeciwnej.

W 67. minucie za Juana Añora wszedł Mohamed Benkhemassa. Na murawie, jak to często zdarzało się Ponferradinie w tym sezonie, pojawił się Luis Valcarce, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Pabla Valcarcego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W tej samej minucie Saúl Crespo został zmieniony przez Asiera Benita, co miało wzmocnić zespół Ponferradiny. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renata Santosa na Kekę w 77. minucie oraz Armanda Sadiku na Sergia Buenacasę w tej samej minucie.

Między 76. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Malaga CF
76′ Munir Mohand Mohamedi
Pablo Trigueros Estrada49′
64′ 67′ Juan Pablo Añor Acosta
Saúl Crespo Prieto73′
Juan De Dios Rivas Margalef
Ignacio Gil de Pareja Vicent84′
 2′ Antonio Cortés Heredia
Pablo Guido Larrea Gambara18′ 46′
82′ Daniel Pacheco Lobato
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado
90′ Armando Sadiku
Pablo Valcarce Vidal73′
22′ 77′ Renato João Saleiro Santos
Yuri de Souza Fonseca
Gonzalo Alejandro Crettaz
Manuel García Humanes
67′ Mohamed Benkhemassa
Yacouba Diori Hamani Magagi
Badr Boulhroud
Fabián Ariel Noguera
77′ Sergio Gontan Gallardo
Luis Valcarce Vidal73′
Iván Jaime Pajuelo
Francesc Fullana Ginard
Hicham Boussefiane
Asier Benito Sasiain73′
90′ Sergio Buenacasa Alba
Isaac Palazón Camacho46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Malaga CF, a w drugiej trzy. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.