Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: UE Olot - CD Castellón 1-0 (0-0)

W spotkaniu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 2 lutego, zespół UE Olot wygrał z Castellónem 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Camp Municipal d'Olot.

Álvaro Salinas 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Castellónu wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu dla UE Olot zdobył Álvaro Salinas w 53. minucie. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Álvarowi Salinasowi z zespołu gospodarzy. Była to 61. minuta pojedynku.

W 66. minucie za Jamellego wszedł Íñigo Muñoz. W 75. minucie w jedenastce Castellónu doszło do zmiany. Víctor García wszedł za Marca Castellsa. Trener Castellónu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Cubillasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Raúl Alcaina.

Chwilę później trener UE Olot postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Kilian Grant, a murawę opuścił Álvaro Salinas.

Carles Salvador Vidal
84′ Héctor Simón Escudero
Alejandro Sanz Sainz
José Antonio Soler Durá
Raúl Toni Alcaina Fenollosa79′
86′ Jordi Xumetra Feliu
Rubén Díez Adán66′
 53′ 61′ 79′ Álvaro Salinas García
Juan Tomás Ortuño Martínez
Marc Vito Brezmes
Felipe Galvis Doménech
Albert Blázquez Robles
Víctor García Marín75′
84′ Eloi Amagat Arimany
Adrián Lapeña Ruiz
Albert Julià Sureda
Mikel Carro Fandiño
86′ Mohamed Chabboura Houh
Íñigo Muñoz Cuevas66′
79′ Kilian Grant Carvalheira
Javier Serra Arcos
Carlos Javier Polo Jiménez
David Cubillas Peña79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom UE Olot przyznał jedną żółtą.