Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: UD San Sebastián - Atlético Baleares 0-1 (0-1)

W meczu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 2 lutego, drużyna UD San Sebastián przegrała z Atlético Baleares 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal Nuevo Matapiñonera w Sanie Sebastiánie de losie Reyes.

23. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-02 12:00 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Matapiñonera | Arbiter: Gonzalo Sáiz
UD San Sebastián de los Reyes
CD Atlético Baleares
0
1
Estellés 33' (samob.)

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Atlético Baleares: Albertowi Villapalosowi w 18. i Jordanowi Holsgrove'owi w 30. minucie.

W 33. minucie do własnej bramki trafił zawodnik UD San Sebastián Estellés. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom UD San Sebastián: Bolañosowi w 34. i Ale'owi Galindzie w 42. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atlético Baleares.

W 46. minucie arbiter przyznał kartkę Bori Emeteriowi z Atlético Baleares. Drugą połowę drużyna UD San Sebastián rozpoczęła w zmienionym składzie, za Joela Rodrígueza, Miguela Muñoza weszli Mario Hernández, Aguilera.

Niedługo później trener Atlético Baleares postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alberta Gila wszedł Luca Ferrone, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. W 66. minucie za Gorkę Iturraspe'a wszedł Marc Rovirola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Rubén Valverde, zawodnik UD San Sebastián.

Trener UD San Sebastián postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Estellésa i na pole gry wprowadził napastnika Ivána Buena, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Atlético Baleares doszło do zmiany. José Peris wszedł za Davida Harę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Baleares: Luce Ferronemu w 77. i José Perisowi w 85. minucie.

Manuel Herrera Yagüe
33′ (samob.) 73′ Albert Manel Estellés Fernández
Jon Aurtenetxe Borde
46′ Miguel Muñoz Fernández
Óscar Gil Osés
Felipe Sáez Carrillo
Pedro Orfila Artime
69′ Rubén Valverde Paredes
Borja San Emeterio Díaz46′
42′ Alejandro Galindo Valencia
Alberto Gil Barea58′
Marcos Ferrera Gullón
David Haro Iniesta73′
34′ Roberto Jesús Melián Bolaños
Jordan Holsgrove30′
Fernando Ruiz Izaguirre
Gorka Iturraspe Derteano66′
Raúl Hernández Grados
Alberto Villapalos Muñoz18′
46′ Joel Rodríguez Satorres
Antonio Gabarre Ballarín
Álvaro Cortés Valiente
Xavier Ginard Torres
46′ Mario Hernández Hernández
Luca Ferrone Brualla58′ 77′
Tomasz Koszut
José Gabriel Peris Sornosa73′ 85′
Adrián Trabazo Velázquez
Guillermo Juan Vallori Grimalt
46′ Pablo Aguilera Gómez
Marc Rovirola Moreno66′
73′ Iván Bueno López
Armando Shashoua
Julio Delgado Domínguez
Arturo Juan Rodríguez Pérez-Reverte

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.