Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: SD Ejea - FC Andorra 1-1 (0-0)

2 lutego na Nuevo Estadio de Ejea de los Caballeros w Ejea de losie Caballeros odbyło się starcie 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ejea i FC Andorra. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

23. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-02 12:00 | Stadion: Nuevo Estadio de Ejea de los Caballeros | Arbiter: Gorka Etayo
SD Ejea
FC Andorra
1
1
Manu Molina 65'
Carlos Martínez 83'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny FC Andorra.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Víctor Casadesús z zespołu FC Andorra. Była to 21. minuta meczu.

Na drugą połowę drużyna FC Andorra wyszła w zmienionym składzie, za Mouhamadou Keitę wszedł Moussa Sidibé. W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Miguelowi Loureirowi z FC Andorra.

Dopiero w drugiej połowie Manu Molina wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ejea , zdobywając bramkę w 65. minucie pojedynku. Kibice Ejea nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nacha Lafitę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Juan Peñaloza.

W 69. minucie Riverola został zmieniony przez Carlosa Martíneza. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w drużynie Ejea za Airama wszedł David Mainz, a w jedenastce FC Andorra Javi Martos zmienił Andrésa Mohedana. W 83. minucie kartkę dostał Jordi Méndez, piłkarz Ejea.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Andorra w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Carlos Martínez wyrównał wynik meczu.

Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ejea i jedną drużynie przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Ejea doszło do zmiany. David Ballarín wszedł za Manu Molinę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Francisco Javier Martos Espigares80′
83′ Jordi Méndez Cañueto
Raimon Marchán Vidal
 65′ 88′ Manuel Molina Rodríguez
Martí Riverola Bataller69′
69′ Juan Sebastián Peñaloza Ragga
Víctor Casadesús Castaño21′
80′ Seth Airam Vega Ramírez
Raul Feher
69′ 90′ Jorge Ignacio Lafita Castillo
Ludovic Clemente Garcés
Albert Torras Crespo
Andrés García Mohedano80′ 88′
88′ David Ballarín Correas
Moussa Sidibé46′
80′ 90′ David Emilio Mainz Navarro
Carlos Martínez Rodríguez69′  83′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Ejea, która potrzebowała tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.