Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: SCR Peña Deportiva - Getafe CF II 2-0 (0-0)

W meczu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 2 lutego, drużyna Peñy Deportiva zwyciężyła z Getafe II 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Campo Municipal del Santa Eulalia del Río w Santa Eulalii del Río.

23. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-02 12:00 | Stadion: Campo Municipal del Santa Eulalia del Río | Arbiter: Rafael Sánchez
SCR Peña Deportiva
Getafe CF II
2
0
Ramón Blázquez 51'
F. Núñez 61'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Peñy Deportiva.

Od pierwszych minut jedenastka Peñy Deportiva zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Getafe II była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Pipo z Peñy Deportiva. Była to 37. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Yacoubie Hamaniemu z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peñy Deportiva w 51. minucie spotkania, gdy Ramón zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Peñy Deportiva, strzelając kolejnego gola. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Francisco Núñez. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 66. minucie José Márquez zastąpił Josete'a Mirandę. Trener Getafe II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kostasa Kotsopoulos. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hugo Duro. W 68. minucie Loren Burón został zmieniony przez Nacha Lópeza, co miało wzmocnić jedenastkę Peñy Deportiva. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alfona Gonzáleza na Lobatę.

Niedługo później trener Peñy Deportiva postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Carlos Cristeto, a murawę opuścił Abdoulaye Fall. Na sześć minut przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Lobatę, piłkarza Getafe II. W 88. minucie w drużynie Peñy Deportiva doszło do zmiany. Jordan Gutiérrez wszedł za Pepe Bernala.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Hugo Díaz Rodríguez
88′ José Miguel Bernal Ortiz
Yacouba Diori Hamani Magagi50′
68′ Lorenzo Burón Aranda
Juan Antonio Iglesias Sánchez
Marc De Val Fernández
Borja Martínez Sánchez
80′ Abdoulaye Fall
Florent Gregoire Poulolo
 61′ Francisco José Núñez Rodríguez
Hugo Duro Perales66′
37′ Rafael Ramos Jiménez
Alfonso González Martínez75′
David Sánchez Martín
José Carlos Márquez Aguilar66′
 51′ Ramón Blázquez Soria
Ángel Sánchez Arévalo
Javier Seral Gallego
Darío Ramos Pinazo
Fernando Andrada Gómez
David Alba Fernández
80′ Carlos Cristeto de Dios
Javier Lobato Fernández75′ 84′
88′ Jordan Gutiérrez Nsang
Ignacio Heras García
Marc Fraile Rosello
Kostas Kotsopoulos66′
68′ Ignacio López Sánchez
José Antonio Miranda Boacho66′
Álex Salvador Martí
Raúl Pescador Caballero

Zespół Peñy Deportiva zamurował swoją bramkę, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Peñy Deportiva, a piłkarzom gości przyznał dwie.