Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: Salamanca CF UDS - Bilbao Athletic 1-1 (1-1)

1 lutego na Estadio El Helmántico odbyło się starcie 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Salamanki i Ath. Bilbao. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Unai Vencedor 15'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Ath. Bilbao.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartką został ukarany Giovanni, piłkarz gospodarzy.

Już na początku meczu zawodnicy Salamanki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Martín Galván.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 15. minucie wynik ustalił Unai Vencedor.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Mati Hernández z drużyny gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Oihanowi Sancetowi z Ath. Bilbao. W 66. minucie Mati Hernández zastąpił Antonia Amarę.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartkami Áleksa Altubego z Salamanki i Oiera Luenga z jedenastki gości. Chwilę później trener Ath. Bilbao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł San Bartolomé, a murawę opuścił Beñat Prados. W 70. minucie kartkę dostał Juan Artola, piłkarz Ath. Bilbao.

Trener Salamanki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hugona Díaza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Giovanni. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Steve'a Onego, zawodnika gospodarzy. W 75. minucie Imanol García został zmieniony przez Jona Morcilla, a za Juana Artolę wszedł na boisko Gorka Guruzeta, co miało wzmocnić jedenastkę Ath. Bilbao. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonarda Sepúlvedę na Adriána Crespa.

Álvaro Núñez Cobo
84′ Leonardo Sepúlveda
Jon Rojo Sagarna
42′ 66′ Luis Matías Hernández Mirueña
Jon Sillero Monreal
Alexandru Mircea Țîrlea
Beñat Prados Díaz68′
Sergio Molina Beloqui
Oihan Sancet Tirapu51′
67′ Alejandro Altube Suárez
Unai Vencedor Paris  15′
 10′ Martín Luis Galván Romo
Oier Zarraga Egaña
10′ 71′ Giovanni Jesús Navarro Solé
Juan Artola Canales70′ 79′
Andrés Eduardo Sánchez Rodríguez
Julen Agirrezabala Astúlez
84′ Adrián Crespo Sánchez
Javier Murúa Alzueta
74′ Steve Aldo One
Aitor Paredes Casamichana
Ulises Torres Méndez
Víctor San Bartolomé Prieto68′
66′ Antonio Amaro Mendo
Asier Córdoba Querejeta
71′ Antonio Luis Díaz Sánchez
Gorka Guruzeta Rodríguez79′
Alberto Martín Andrés
Jon Morcillo Conesa75′

Przewaga drużyny Ath. Bilbao w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.