Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: Real Valladolid - Getxo 1-1 (0-0)

W meczu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 2 lutego, zespół Realu Valladolid zremisował z Getxo 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Campo 2 Anexos del José Zorrilla.

23. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-02 12:00 | Stadion: Campo 2 Anexos del José Zorrilla | Arbiter: Alberto Gómez
Real Valladolid CF Promesas
Arenas Club de Getxo
1
1
Javi Zarzo 63' (samob.)
Kaiser Lázaro 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Realu Valladolid.

Taktyka trenera drużyny Getxo już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Getxo. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 44. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kukiemu i Diego Carriowi.

W 51. minucie kartkę dostał Nacho Matador, piłkarz Getxo. W 55. minucie Alberto Salido zastąpił Unaiego Hernándeza.

W 57. minucie w drużynie Realu Valladolid doszło do zmiany. Fran Álvarez wszedł za Raúla Navarrę.

W 63. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Getxo Javi Zarzo. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Getxo doszło do zmiany. Jon Urkiza wszedł za Erika Polanca.

Chwilę później trener Realu Valladolid postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Stiven Plaza, a murawę opuścił Kike Pérez. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Getxo: Unaiemu Hernándezowi w 78. i Chece w 89. minucie. W 82. minucie Josu Ibarbia został zmieniony przez Igora Arnáeza, co miało wzmocnić drużynę Getxo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Doncela na Gianlucę Mancusa.

Zespół Realu Valladolid niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 29 minut, jedenastka Getxo doprowadziła do remisu. Gola strzelił Kaiser Lázaro. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

José Carlos Caballero Vargas89′
57′ Raúl Navarro del Río
Josu Ibarbia Perurena82′
Jaime Sánchez Muñoz
Juan Carlos Lázaro Cervera  90′
Ignasi Vilarrasa Palacios
Erik Polanco Gómez69′
72′ Enrique Pérez Muñoz
Ian Uranga Chong
Oriol Rey Erenas
Ignacio Matador Aguilera51′
Miguel de la Fuente Escudero
Jon Etxaniz Llamas
87′ Carlos Doncel Ordoñez
Aitor Ramos Leniz
Víctor García Raja
Alberto Salido Tejero55′
44′ José Luis Zalazar Martínez
Javier Zarzo Mora 63′ (samob.)
Máximo San José Alonso
Oinatz Aulestia Alkorta
Iker Pérez Rodríguez
Igor Arnáez Martín82′
57′ Francisco Javier Alvarez Rodríguez
Antonio Frau Arnal
87′ Gianluca Mancuso
Iñigo Arzuaga Mesa
Pablo José Muñoz Torres
Unai Hernández Lestón55′ 78′
72′ Stiven Ricardo Plaza Castillo
Gorka Marcos Sánchez
Raúl Uche Rubio
Jon Urkiza Txabarri69′

Przewaga drużyny Realu Valladolid w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy Realu Valladolid dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.