Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: Marino Luanco - Celta Vigo II 1-1 (0-0)

W spotkaniu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 2 lutego, zespół Marino Luanco zremisował z Celta Vigo II 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadi Municipal de Miramar.

W  spotkaniu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 2 lutego, zespół Marino Luanco zremisował  z Celta Vigo II  1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadi Municipal de Miramar.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów drużyna Celta Vigo II wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie Juan Antonio został zmieniony przez Sergia Carreirę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Davidowi Gonzálezowi z Marino Luanco. Była to 30. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Sergiowi Carreirze, zawodnikowi Celta Vigo II.

W tym czasie to piłkarze Marino Luanco otworzyli wynik. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Álex Arias. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 62. minucie Trabanco został zmieniony przez Miguela Prada, co miało wzmocnić zespół Marino Luanco. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Bermeja na Manu Justa. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Miguelowi Pradowi z jedenastki gospodarzy. W 64. minucie Moha wyrównał wynik meczu z karnego.

W 65. minucie kartkę otrzymał Javi Gómez z Celta Vigo II. Na murawie, jak to często zdarzało się Marino Luanco w tym sezonie, pojawił się Borja Álvarez, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 68. minucie Áleksa Ariasa. A kibice Celta Vigo II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ikera Losadę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Javi Gómez.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yawa Yeboaha z Celta Vigo II, a w 84. minucie Mikela Bustę z drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Marino Luanco doszło do zmiany. Álex Boedo wszedł za Mikela Bustę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Marino Luanco zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie UD Melilla. Tego samego dnia SCR Peña Deportiva zagra z drużyną Celta Vigo II na jej terenie.