Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: Las Rozas CF - UD Melilla 0-1 (0-0)

2 lutego na Estadio Navalcarbón w Madrycie odbyło się starcie 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Las Rozas CF i Melilli. Mecz zakończył się zwycięstwem Melilli 1-0.

Deco 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Las Rozas CF próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Juanmie Fernándezowi z Las Rozas CF. Była to 21. minuta pojedynku.

W 58. minucie za Albura wszedł Brayan Reyna. W 60. minucie w jedenastce Melilli doszło do zmiany. Jesús Carrillo wszedł za Carriego.

Trener Melilli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Deca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jordi Ortega. Posunięcie trenera było słuszne. Deca zdobył zwycięską bramkę w 90. minucie spotkania. W 60. minucie Higón został zmieniony przez Romaina Habrana, co miało wzmocnić zespół Melilli. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Portera na Davida Barcę w 70. minucie oraz Samu Pintę na Toña Calva w tej samej minucie. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Toña Calva z Las Rozas CF, a w 83. minucie Pepe Romera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Melilli w 90. minucie spotkania, gdy Deco strzelił pierwszego gola.

Hodei Oleaga Alarcia
21′ Juan Manuel Fernández Sánchez
Ricardo Segura Martinez
79′ Samuel Álex Pinto
José María Carrión Gallardo60′
Jesús Muñoz Cruz
Jon Ceberio Mutuberria
Jaime Turégano González
José Marco Higón60′
58′ Alberto Alburquerque Reus
Jordi Ortega Alcalá60′
70′ Álvaro Portero Díez
Jesús Manuel Carrillo Martínez60′
79′ 80′ Antonio Calvo Martín
Romain Jacques Habran60′
58′ Brayan Roberto Reyna Casaverde
Fernando Pérez Quijada60′  90′
70′ David Barca Moreno

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Las Rozas CF dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.