Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: Deportivo Alavés II - CD Guijuelo 2-0 (0-0)

W meczu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 2 lutego, zespół Alavésu II zwyciężył z Guijuelo 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na Ciudad Deportiva José Luis Compañón w Vitorii-Gasteiz.

23. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-02 12:00 | Stadion: Ciudad Deportiva José Luis Compañón | Arbiter: Álvaro Varón
Deportivo Alavés II
CD Guijuelo
2
0
Genís Montolio 62'
A. Lupu 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Guijuelo wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Alavésu II próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Genísa Montolia z Alavésu II, a w 34. minucie Jesús Muñoza z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 58. minucie kartkę dostał Andi Bogdan z jedenastki gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Alavésu II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Genís Montolio.

W 64. minucie kartką został ukarany Jonathan Martín, piłkarz Guijuelo. W 68. minucie Iván Pérez został zastąpiony przez Ricarda Manganę. W tej samej minucie w zespole Guijuelo doszło do zmiany. Juan Segura wszedł za Andiego Bogdana.

W 70. minucie kartkę obejrzał Carlos Rubén z Guijuelo. Trener Guijuelo postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Pepe Carmonę i na pole gry wprowadził napastnika Urka Verę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pabla Espinę z Guijuelo, a w 80. minucie Jorge Bengoetxeę z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Andrei Lupu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Guillermo Vallejo Delgado
80′ Jorge Bengoetxea Gorostiza
Daniel Hernández Cabeza
Primitivo Férriz García
Jonathan Martín Carabias64′
 62′ 31′ Genís Montolio Lafuente
Jesús Francisco Muñoz Ruiz34′
Erik Ruiz Álvarez
Iván Pérez Cuevas68′
89′ Pablo Álvarez García
Andi Bogdan Stalea58′ 68′
79′ Alejandro Gualda Jardón
Cristóbal Gil Martín
87′ Bojan Radulovic Samoukovic
Yassin Fékir
Álvaro González Crespo
Carlos Molina Segura
Víctor López Ibáñez
Ricardo Enrique Mangana Barberá68′
79′ Abdallahi Mohamed Mahmoud
Răzvan Iulian Ochiroşii
Oier Sarriegi Isasa
Luis Lara Roa
Iñaki Elejalde Rodríguez
Juan Antonio Segura García68′
89′  90′ Andrei Daniel Lupu
Daniel Sikorski
87′ Unai Ropero Pérez
Urko Vera Mateos74′

Zespół Alavésu II był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Guijuelo w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.