Reklama

Reklama

Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: Coruxo FC - Real Sporting de Gijón II 3-1 (1-1)

W starciu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 2 lutego, zespół Coruxo wygrał ze Sportingiem Gijón II 3-1 (1-1). Mecz odbył się na Campo do Vao w Vigo.

W  starciu 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 2 lutego, zespół Coruxo wygrał  ze Sportingiem Gijón II  3-1 (1-1). Mecz odbył się na Campo do Vao w Vigo.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Coruxo wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter pokazał kartkę Davidowi Añónowi z Coruxo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Gijón II w 22. minucie spotkania, gdy Pelayo Suárez zdobył pierwszą bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Pablowi Crespowi, piłkarzowi Coruxo.

Reklama

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się David Añón.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Lucas Fernández, piłkarz gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna Coruxo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Barrila wszedł Jacobo Trigo.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Bramkę na 2-1 zdobył ponownie w 46. minucie David Añón.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coruxo w 55. minucie spotkania, gdy Youssef Al Watani strzelił z karnego trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 67. minucie Chiki został zmieniony przez Toquero. W 70. minucie Álex Ares został zmieniony przez Jonathana Vilę, a za Youssefa Al Wataniego wszedł na boisko Antón Escobar, co miało wzmocnić zespół Coruxo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Gragerę na Garciego. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał José Gragerze z jedenastki gości. Była to 71. minuta pojedynku.

A trener Sportinga Gijón II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ivána Elenę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Berto González. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Coruxo, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Sportinga Gijón II rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Racing Club de Ferrol. Tego samego dnia UD Ibiza będzie rywalem jedenastki Coruxo w meczu, który odbędzie się w Ibizie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL