Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: CA Osasuna Promesas - SD Amorebieta 3-2 (1-1)

1 lutego na Instalaciones Deportivas de Tajonar w Tajonarze odbył się mecz 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Osasuny i Amorebiety. Starcie zakończyło się zwycięstwem Osasuny 3-2.

23. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-01 16:30 | Stadion: Instalaciones Deportivas de Tajonar | Arbiter: Leandro Carbajales
Amorrortu 5',63'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Amorebiety wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Amorrortu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 13. minucie Aitor Aldalur został zastąpiony przez Mikela Zarrabeitię. Po kwadransie gry sędzia ukarał kartką Javiego Martíneza, piłkarza Osasuny.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie Jorge Herrando wyrównał wynik meczu.

W 41. minucie kartkę otrzymał Zabarte z Osasuny. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Osasuny w 47. minucie spotkania, gdy Oier Calvillo zdobył drugą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszych minutach drugiej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom jedenastki gospodarzy: Endice Irigoyen i Gabriemu Lizarradze. Kibice Amorebiety nie mogli już doczekać się wprowadzenia Íñiga Orozca. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ekaitz Molina. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Ikerowi Seguínowi z zespołu gości.

Piłkarze Amorebiety odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie Amorrortu ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-2.

W 65. minucie w drużynie Osasuny doszło do zmiany. Samuel Goñi wszedł za Zabarte'a. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Daniel Santafé, zawodnik gospodarzy. Chwilę później trener Osasuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Adrián Aranguren, a murawę opuścił Daniel Santafé.

W 78. minucie Ekain Zenitagoia został zmieniony przez Aitora Ortegę, co miało wzmocnić jedenastkę Amorebiety. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriego Lizarragę na Álvara Mura.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 3-2 zdobył po raz drugi w 81. minucie Oier Calvillo.

W doliczonej piątej minucie spotkania kartką został ukarany Mikel Saizar, piłkarz Amorebiety. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Mikel Saizar Soroa90′
 39′ Jorge Herrando Oroz
Aitor Aldalur Agirrezabala13′
50′ Endika Irigoyen Bravo
Aitor Arregi Arrieta
Javier Lizarraga Murillo
Antxón Jaso Zunzarren
41′ 65′ Gorka Zabarte Moreno
Aimar Sagastibeltza Caballero
 47′, 81′ Oier Calvillo Armendáriz
Mikel Álvaro Salazar
16′ Javier Martínez Calvo
Iker Bilbao Mendiguren
73′ 75′ Daniel Santafé Mena
Ekaitz Molina Aretxabaleta54′
Jonathan González Crespo
Iker Seguín Cid60′
50′ 80′ Gabriel Lizarraga Gomara
Beñat Garro Olkotz
75′ Adrián Aranguren Ollo
Aitor Ortega Asenjo78′
65′ Samuel Goñi Adrián
Unai Rementeria Castro
Xabier Huarte Armendariz
Íñigo Orozco Andonegi54′
80′ Álvaro Muro García
Gabriel Salazar Rojo
Elur Meoqui Martínez De Icaya
Mikel Zarrabeitia Ipiña13′

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.