Liga hiszpańska - 23. kolejka Segunda B: Atlético Levante UD - Orihuela CF 1-1 (1-1)

2 lutego na Ciudad Deportiva de Buñol - Campo 1 w Buñol odbyło się starcie 23. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Levante II i Orihueli. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

23. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-02 12:00 | Stadion: Ciudad Deportiva de Buñol - Campo 1 | Arbiter: Marcos Latorre
Atlético Levante UD
Orihuela CF
1
1
G. Kochorashvili 2'
Pitu 24'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Levante II wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Giorgi Kochorashvili wywołał eksplozję radości wśród kibiców Levante II, zdobywając bramkę w drugiej minucie pojedynku.

Drużyna Orihueli otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 24. minucie gola wyrównującego strzelił Pitu. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację po godzinie gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Gonzalowi i Rubénowi Solanowi. W 65. minucie Gonzalo został zastąpiony przez Canterę.

Po chwili trener Orihueli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Nico González, a murawę opuścił Víctor Olmedo. W 72. minucie kartkę otrzymał Víctor Olmedo z Orihueli. Trener Levante II postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Giorgiego Kochorashvilego i na pole gry wprowadził napastnika Javiera Ontiverosa, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w drużynie Levante II za Artura Moliny wszedł Álex Blesa, a w jedenastce Orihueli Pitu zmienił Juanana Entrenę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Levante II: Robertowi Coście w 84. minucie i Javierowi Ontiverosowi w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Aitor Arias García
84′ Robert Costa Ventura
Carlos Badal Andani
Rubén García Canales
Miguel Marín Prieto
Toni Herrero Oliva
Víctor Olmedo Sellès72′ 71′
62′ 65′ Gonzalo Pereira Cejudo
Juan Pedro Pina Martínez
Jesús José Bernal Villarig
Rodrigo Ángel Gil Torres
 2′ 72′ Giorgi Kochorashvili
Luis Gilabert Badal
Pablo Martínez Andrés
Pedro Inglés Valero
78′ Arturo Molina Tornero
David Fondarella Colomer
78′ Alejandro Blesa Pina
Juan Antonio Entrena Gálvez78′
Eduardo Martínez Escobedo
José Carlos Gómez Martínez
65′ Alejandro Cantero Sánchez
Javier Llor Igualada
Rafael González Rodríguez
Ismael Marín Marín
72′ 90′ Javier Ontiveros Robles
Francisco José Nicolás González71′

Przewaga jedenastki Levante II w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Orihueli pokazał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Orihueli w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.