Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda División: Real Oviedo - Malaga Club de Futbol 1-1 (1-0)

W meczu 22. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 5 stycznia, drużyna Oviedo zremisowała z Malaga CF 1-1 (1-0). Mecz na Estadio Nuevo Carlos Tartiere obejrzało 8 667 widzów.

22. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-05 21:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Widzów: 8667 | Arbiter: M. Ortiz Arias
Real Oviedo
Malaga Club de Futbol
1
1
Marco Sangalli 26'
A. Sadiku 67'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Oviedo wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie kartką został ukarany Marco Sangalli, piłkarz Oviedo.

W 17. minucie Edu Cortina został zmieniony przez Lola Gonzáleza.

Tymczasem zawodnicy Oviedo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie bramkę zdobył Marco Sangalli. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Diego Gonzálezowi z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Oviedo.

W 59. minucie kartkę obejrzał Dani Pacheco z Malaga CF. Trener Malaga CF postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Ramóna Enríqueza i na pole gry wprowadził napastnika Hichama Boussefianego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Javiego Miera, zawodnika gospodarzy. W 67. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Armando Sadiku. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 69. minucie kartkę dostał Carlos Hernández z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Oviedo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Ibrahima Baldé, a murawę opuścił Javi Mier. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luisa Hernándeza z Malaga CF, a w 84. minucie Christiana Fernándeza z drużyny przeciwnej.

W 80. minucie Renato Santos został zmieniony przez Juana Añora, a w siódmej minucie doliczonego czasu pojedynku za Daniego Pacheca wszedł na boisko Mohamed Benkhemassa, co miało wzmocnić drużynę Malaga CF. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ortuña na Samuela Obenga. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Miguel Ángel Garrido Cifuentes
84′ Christian Fernández Salas
Diego González Polanco40′
69′ Carlos Hernández Alarcón
Luis Hernández Rodríguez80′
Juan José Nieto Zarzoso
Mikel Villanueva Álvarez
17′ Eduardo Cortina García
Keidi Bare
66′ 72′ Javier Mier Martínez
Ramón Enríquez Rodríguez60′
Jaime Suárez Juesas
Antonio Cortés Heredia
89′ Alfredo Ortuño Martínez
Daniel Pacheco Lobato59′ 90′
Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Armando Sadiku  67′ (k.)
 26′ 12′ Marco Sangalli Fuentes
Renato João Saleiro Santos80′
Alfonso Herrero Peinador
Kellyan Francisco Garcia Leal
Lucas Ahijado Quintana
Ismael Casas Casado
17′ Emmanuel González Rodríguez
Juan Pablo Añor Acosta80′
Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
Mohamed Benkhemassa90′
Borja Sánchez Laborde
Badr Boulhroud
72′ Ibrahima Baldé
Hicham Boussefiane60′
89′ Samuel Obeng Gyabaa
Lorenzo José González Montesdeoca

Przewaga jedenastki Malaga CF w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.