Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda División: Mirandés - Racing Santander 0-0

4 stycznia na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro odbył się pojedynek 22. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Mirandésu i Racinga Santander. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 4 058 widzów.

22. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-04 20:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Widzów: 4058 | Arbiter: D. Arcediano Monescillo
CD Mirandés
Real Racing Club de Santander
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Racinga Santander wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alexis z Racinga Santander. Była to 14. minuta starcia.

W 15. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie kartkę obejrzał Enric Franquesa z drużyny gospodarzy. Niedługo później trener Mirandésu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Iñigo Vicente, a murawę opuścił Álvaro Rey.

W 76. minucie Antonio Sánchez zastąpił Álvara Peñę. Na 10 minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Mickaëla Malsę, piłkarza gospodarzy. W 83. minucie w zespole Racinga Santander doszło do zmiany. Rafa Tresaco wszedł za Jona Andera.

Po chwili trener Racinga Santander postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Abdoula Yodę wszedł David Carmona, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w jedenastce Racinga Santander doszło do zmiany. Toribio wszedł za Maria Ortiza.

Luca Zinedine Zidane
54′ Enric Franquesa Dolz
Álvaro Cejudo Carmona
80′ Mickaël Ramon Malsa
Mario Ortiz Ruiz90′
15′ (k.) 69′ Álvaro Rey
Sergio Ruiz Alonso
76′ Antonio Sánchez Navarro
Nicolás Hidalgo GArcía
76′ Álvaro Peña Herrero
Daniel Toribio Gutierrez90′
Mario Barco Vilar
David Rodríguez Sánchez
69′ Iñigo Vicente Elorduy
Rafael Tresaco Blasco83′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Jeśli zespół Racinga Santander nie wykorzystał 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Racinga Santander przyznał jedną.

Drużyna Mirandésu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.