Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: UE Llagostera Costa Brava - AE Prat 1-1 (1-0)

25 stycznia na Estadio Municipal de Llagostera odbył się pojedynek 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UE Llagostera i Pratu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

22. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-25 16:30 | Stadion: Estadio Municipal de Llagostera | Arbiter: Héctor Rodríguez
UE Llagostera Costa Brava
AE Prat
1
1
S. Magallán 38'
Manuel Raillo 54'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna UE Llagostera wygrała aż siedem razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Álex Pachón z drużyny gości. Była to 32. minuta meczu.

Tymczasem to zawodnicy UE Llagostera otworzyli wynik. W 38. minucie bramkę zdobył Santiago Magallán.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki UE Llagostera.

Drugą połowę zespół Pratu rozpoczął w zmienionym składzie, za Andreu Guiu, Álex Plę weszli Sergi García, Alberto Padilla.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 54. minucie wynik ustalił Manuel Raillo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Prat: Oriolowi Ricarte'owi w 56. i Guzmánowi w 60. minucie. W 63. minucie Kuku zastąpił Cristiana Diestego. W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Lucasowi Vialemu, zawodnikowi gospodarzy.

Po chwili trener UE Llagostera postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Sergia Cortésa. Na boisko wszedł Gil Muntadas, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. A trener Pratu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriego Arjonę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Álex Pachón. W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Riccarda Melgratiego z Pratu, a w 86. minucie Cristiana Diestego z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Salvador Torreño Plazas
67′ Lucas Agustín Viale Ochoa
Daniel Argilaga Dauder
Nahuel Arroyo Mazorra
Carlos Guzmán Prados60′
76′ Sergio Cortés Zamorano
Alexandre Plà Peguero46′
David García Gall
Gerard Puigoriol Arnaus
 38′ Santiago Magallán
Andreu Guiu Vilanova46′
Fernando Andreu Lahrach
Alejandro Pachón Párraga32′ 81′
63′ Mamadou Kanteh Danjo
David Acedo Sánchez
76′ Gil Muntadas Cumbrubí
Adrià Arjona Marín81′
Yeray Sabariego Raja
Sergi García Pérez46′
63′ 86′ Cristian Dieste Barrajón
Antoni Larrosa García
Eric Jiménez Ibarrola
Alberto Padilla Martín46′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze UE Llagostera obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Pratu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.