Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: UE Cornellà - RCD Espanyol Barcelona II 1-0 (0-0)

W starciu 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 26 stycznia, drużyna UE Cornellà wygrała z Espanyolem Barcelona II 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Campo Nuevo Municipal de Cornella w Cornelli de Llobregat.

22. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-26 18:00 | Stadion: Campo Nuevo Municipal de Cornella | Arbiter: Manuel Orellana
UE Cornellà
RCD Espanyol Barcelona II
1
0
J. Becerra 60'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków drużyna UE Cornellà wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Juanowi Becerze z zespołu gospodarzy. Była to piąta minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Juan Becerra dla jedenastki UE Cornellà. Bramka padła w tej samej minucie. W 66. minucie kartkę dostał Lobato, piłkarz gospodarzy.

W 68. minucie za Kévina Soniego wszedł Ferran Jutglà. Trener Espanyolu Barcelona II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ivána Gila. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Víctor Gómez. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce UE Cornellà doszło do zmiany. Abdelilah Damar wszedł za Juana Becerrę.

W 75. minucie arbiter pokazał kartkę Nachowi Gonzálezowi z Espanyolu Barcelona II. Chwilę później trener UE Cornellà postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lobata wszedł Mario Robles, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 79. minucie Damiá Sabater został zmieniony przez Alberta Fernándeza, co miało wzmocnić jedenastkę Espanyolu Barcelona II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pabla Fernándeza na Carlosa Estevego.

Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Mohamed Ezzarfani
66′ 77′ Cristian Lobato Villegas
Pol Lozano Vizuete
Agustín Medina Delgado
Nicolás Melamed Ribaudo
 60′ 5′ 69′ Juan Camilo Becerra Maya
Damiá Sabater Tous79′
86′ Pablo Fernández Blanco
Carles Soria Grau
88′ Eloy Gila Marín
Kévin Soni68′
Oriol Martí Gutiérrez
Adrià Rojas Prat
Adrián Hernández Montoro
Roman Tugarinov
77′ Mario Robles Domínguez
Alberto Fernández Broens79′
Fernando Pina Aparicio
Iván Gil Calero68′
69′ Abdelilah Damar
Ferran Jutlgà Blanc68′
Víctor Christopher De Baunbaug
Marc Manchón Armans
86′ Carlos Esteve Rodríguez
Pau Martínez Gil

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.