Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: UD Ibiza - UD San Sebastián de los Reyes 2-0 (1-0)

W spotkaniu 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół UD Ibiza wygrał z UD San Sebastián 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Municipal de Can Misses w Ibizie.

22. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-26 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de Can Misses | Arbiter: Carlos Calderiña
UD Ibiza
UD San Sebastián de los Reyes
2
0
Cirio 40'
Raí Nascimento 75'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki UD Ibiza.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 34. minucie sędzia ukarał kartką Miguela Muñoza, zawodnika gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UD Ibiza w 40. minucie spotkania, gdy Cirio zdobył pierwszą bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Estellés, zawodnik UD San Sebastián.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny UD Ibiza.

Trener UD Ibiza wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kwasiego Sibę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Javi Lara. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugą bramkę. W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Javiemu Pérezowi z jedenastki gospodarzy.

W 63. minucie Fer Ruiz został zastąpiony przez Ivána Buena. Trener UD San Sebastián postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ale'a Galindę i na pole gry wprowadził napastnika Joela Rodrígueza, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Diego Mendozie z UD Ibiza.

W 68. minucie w jedenastce UD Ibiza doszło do zmiany. Ángel Rodado wszedł za Diego Mendozę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna UD Ibiza, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu wynik na 2-0 podwyższył Raí Nascimento.

W 80. minucie Raúl Hernández został zmieniony przez Rubéna De Tomása, co miało wzmocnić jedenastkę UD San Sebastián. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Javiego Péreza na Borję Giner. Między 83. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Rubén Valverde Paredes
56′ Javier Lara Grande
Alejandro Galindo Valencia63′
62′ 87′ Javier Pérez Mateo
Marcos Ferrera Gullón
 40′ 83′ Sergio Cirio Olivares
Fernando Ruiz Izaguirre63′
64′ 68′ Diego Roberto Mendoza Meabe
Pablo Aguilera Gómez83′
 75′ Raí Nascimento de Oliveira
Adrián Trabazo Velázquez
87′ Borja Martínez Giner
Iván Bueno López63′
56′ Kwasi Sibo
Joel Rodríguez Satorres63′ 88′
68′ Ángel Rodado Jareño

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom UD San Sebastián przyznał cztery.