Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: RM Castilla - Peña Deportiva 3-1 (2-1)

W starciu 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół RM Castilla wygrał z Peñą Deportiva 3-1 (2-1). Mecz odbył się na Estadio Alfredo Di Stéfano w Madrycie.

22. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-26 12:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Alejandro Sánchez
Higor Rocha 29'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Peñy Deportiva.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie żółtą kartką został ukarany César Gelabert, piłkarz RM Castilla.

W pierwszych minutach meczu zawodnicy RM Castilla nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Miguel Baeza.

W 15. minucie żółtą kartkę otrzymał Cristian Cruz z Peñy Deportiva.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RM Castilla w 16. minucie spotkania, gdy Miguel Baeza zdobył drugą bramkę.

Zawodnicy Peñy Deportiva odpowiedzieli strzeleniem gola. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Higor Rocha. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 30. minucie Pedro Ruiz został zastąpiony przez Pabla Rodrígueza. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 51. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Miguel Baeza z RM Castilla. W 53. minucie Carlos Cristeto został zmieniony przez Marca Fraile'a, a za Ramóna wszedł na boisko Fernando Andrada, co miało wzmocnić zespół Peñy Deportiva. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Césara Gelaberta na Oulama Abou.

Między 54. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Peñy Deportiva i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Copete osłabiając drużynę Peñy Deportiva. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 63. minucie. W 78. minucie David Sánchez został zmieniony przez Lorena Buróna, co miało wzmocnić drużynę Peñy Deportiva. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Baezę na Jordiego.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Fernando Andrada, piłkarz gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Carlos Cristeto de Dios53′
 13′, 16′, 51′ 87′ Miguel Baeza Pérez
Marc De Val Fernández54′
71′ Antonio Blanco Conde
Francisco José Núñez Rodríguez
Álvaro Fidalgo Fernández
Rafael Ramos Jiménez
9′ 69′ César Gelabert Pina
David Sánchez Martín78′
Marvin Olawale Akinlabi Park
Ramón Blázquez Soria66′
30′ Pedro Ruiz Delgado
Abel López Montiel
69′ Oulam Ayoub Abou
Luciano Joaquín Pierce
Martín Manuel Calderón Gómez
Lorenzo Burón Aranda78′
87′ Jorge Martín Camuñas
Marc Fraile Rosello53′
30′ Pablo Rodríguez Delgado
Álex Salvador Martí

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Peñy Deportiva w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.