Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: Real Union - Salamanca 0-1 (0-0)

W meczu 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 26 stycznia, drużyna Realu Union przegrała z Salamancą 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Gal w Irún.

Borja López 59'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Realu Union wyszła w zmienionym składzie, za Xabiego Cárdenasa wszedł Beobide. W 58. minucie sędzia ukarał kartką Beobide'a, piłkarza Realu Union.

Jedynego gola meczu strzelił Borja López dla zespołu Salamanki. Bramka padła w tej samej minucie. Po godzinie gry kartkę otrzymał Iñaki Recio z drużyny gospodarzy.

W 62. minucie Giovanni został zmieniony przez Andrésa Sáncheza. W 66. minucie w jedenastce Realu Union doszło do zmiany. Javi Martínez wszedł za Iñakiego Recia. W tej samej minucie w zespole Realu Union doszło do zmiany. Viguera wszedł za Jorge Galána.

Chwilę później trener Salamanki postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jehu Chiapasa wszedł Adrián Crespo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Salamanki utrzymać prowadzenie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Salamanki doszło do zmiany. Hugo Díaz wszedł za Martína Galvána. Między 80. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Salamanki i jedną drużynie przeciwnej.

Daniel Sotres Castañeda
22′ Aritz Borda Etxezarreta
Kristian Omar Álvarez Nuño
80′ Daniel Estrada Agirrezablaga
Javier Carpio Martín
62′ 66′ Iñaki Recio Irusta
Borja López i Hinojosa  59′
Ekhi Senar Rekondo
Leonardo Sepúlveda85′
15′ Álvaro Matías Télis Rodríguez
Jehu Beezye Chiapas Pérez31′ 71′
Aitor Aranzabe Etxabe
Luis Matías Hernández Mirueña80′
46′ Xabier Cárdenas Añorga
Alexandru Mircea Țîrlea
Asier Etxaburu Diz
Alejandro Altube Suárez87′
Gorka Larrucea Arrien
Martín Luis Galván Romo74′
66′ Jorge Galán Anaut
Giovanni Jesús Navarro Solé62′
Jon Irazustabarrena Lizarralde
Andrés Eduardo Sánchez Rodríguez62′
Endika Galarza Goicoechea
Adrián Crespo Sánchez71′
46′ 58′ Jagoba Beobide Larrañaga
Ulises Torres Méndez
Eneko Eizmendi Blanco
André David Aguilar Guevara
Mario Capelete Escribano
Antonio Luis Díaz Sánchez74′ 89′
66′ Javier Martínez Tabernero
Ángel Sánchez Baró
66′ Borja Viguera Manzanares
Eduardo Ubis Alesanco

Przewaga drużyny Realu Union w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Salamanki obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy więcej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.