Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: Real Murcia CF - Córdoba CF 1-0 (1-0)

26 stycznia na Estadio Enrique Roca de Murcia odbył się mecz 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Murcia i Córdoby. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Murcia 1-0.

22. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-26 17:00 | Stadion: Estadio Enrique Roca de Murcia | Arbiter: Alberto González
Real Murcia CF
Córdoba CF
1
0
Víctor Curto 31'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki jedenastka Realu Murcia wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Zelu z Córdoby.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Murcia w 31. minucie spotkania, gdy Víctor Curto strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Murcia.

Na drugą połowę jedenastka Córdoby wyszła w zmienionym składzie, za Xaviego Molinę wszedł Thierry Moutinho. W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Raúla Cámarę z Córdoby, a w 56. minucie Manola Péreza z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Realu Murcia postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Víctora Curtę wszedł Antonio López, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 68. minucie José Antonio został zastąpiony przez Jesúsa Álvarę. Między 69. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Realu Murcia.

W 78. minucie Josué Dorrio został zmieniony przez Marcosa Legaza, a za Pequego wszedł na boisko Chumbi, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Murcia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raúla Cámarę na Frana Gómeza. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mohamed Djetei
88′ Iñaki Quereda Sánchez
Fidel Escobar Mendieta
Álvaro Rodríguez Pérez
Raúl Miguel Cámara53′ 81′
78′ Josué Dorrio Ortega
Francesc Xavier Molina Arias46′
Juan Ramón Martínez Hernández
Miguel Ángel De las Cuevas Barberá
69′ 82′ Alejandro Martínez Peñalver
Imanol García Lugea
Víctor Andrés Meseguer Cavas
José Antonio González Estrada68′
Armando Ortiz Abellán
José Luis García Pérez19′
56′ Manuel Pérez Escámez
Luis Alfonso Ledesma Galán
 31′ 63′ Víctor Curto Ortiz
Carlos Javier Valverde Doblado
Alberto Lejárraga Rubio
Juan Luis Egea Llamas
Julio Algar Torres
Jesús Álvaro García68′
63′ Antonio José López Martínez
Jesús María Herrero Gómez
José Manuel Raigal Gil
Ángel Moreno Morcillo
Alberto Rodríguez Sánchez
Luis Garrido
82′ 83′ Rafael Fernández Martínez
Francisco José Gómez Casado81′
78′ Marcos Javier Legaz Paleo
Thierry Rua Moutinho46′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Realu Murcia. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż dziewięć celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Realu Murcia, a piłkarzom gości pokazał dwie.