Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: Racing Club de Ferrol - Coruxo FC 0-1 (0-1)

26 stycznia na Estadio Municipal de A Malata odbył się pojedynek 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Racinga Ferrol i Coruxo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coruxo 1-0.

22. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-26 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de A Malata | Arbiter: Enrique Gao
Racing Club de Ferrol
Coruxo FC
0
1
David Añón 22'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Racinga Ferrol wygrała aż cztery razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Coruxo w 22. minucie spotkania, gdy David Añón strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Lucasowi Fernándezowi z Coruxo. Była to 30. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Coruxo.

W 46. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Pablowi Crespowi z zespołu gości. W trakcie przerwy trener Racinga Ferrol postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Juan Antonio, a murawę opuścił Dani Abalo.

Na drugą połowę drużyna Racinga Ferrol wyszła w zmienionym składzie, za Áleksa Lópeza wszedł Pablo Rey. Między 53. a 63. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Coruxo i jedną drużynie przeciwnej. W 64. minucie Borja Yebra został zastąpiony przez Jacoba Triga.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Racinga Ferrol doszło do zmiany. Miguel Villarejo wszedł za Seoane'a. W 70. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Bruno Rivada, osłabiając drużynę gospodarzy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 59. minucie. Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Alberto Manuel Domínguez Rivas
83′ Enrique Fornos Domínguez
Pablo Crespo González46′
Diego Garrido García
Lucas Fernández Puime30′
59′ 70′ Bruno Rivada Lusquiños
José Manuel Rodríguez Morgade
66′ Diego Seoane Pérez
David Añón González  22′ (k.) 72′
46′ Daniel Abalo Paulos
José María Barril Aguado
89′ Adrián Armental González
Antón de Vicente Adrio
46′ Alejandro López Sánchez
Pablo Brea Fontans
66′ 87′ Miguel Villarejo de Castro
Aitor Aspas Juncal
Fernando Beltrán Losada
Óscar Martínez López
46′ Juan Antonio Sánchez Curiel
Jacobo Trigo Pérez64′
Raúl Tavares Pulido
Jonathan Vila Pereira80′
Marcos Álvarez López
Alejandro Ares Piñeiro72′
46′ 90′ Pablo Rey Cabarcos Lago
Kevin Mendoza Torres

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Racinga Ferrol obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.