Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: Granada II - Talavera 0-0

W starciu 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 26 stycznia, zespół Granady II zremisował z Talaverą 0-0. Spotkanie odbyło się na Ciudad Deportiva del Granada CF.

22. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-26 11:30 | Stadion: Ciudad Deportiva del Granada CF | Arbiter: Sergiu Muresan
Club Recreativo Granada
CF Talavera de la Reina
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Granady II wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Talavera: Álvarowi Sánchezowi w 4. i Cristianowi w 13. minucie.

W 38. minucie Pepe Sánchez został zastąpiony przez Carlosa Garrida. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 52. a 71. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Granady II i dwie drużynie przeciwnej. Trener Granady II postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Jordana Sebbana i na pole gry wprowadził napastnika Rubéna Sáncheza, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 76. minucie Alberto Oca został zmieniony przez Damiána Zamorana, co miało wzmocnić zespół Talavery. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia Arandę na Caia Emersona. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Héctora Gómeza z Talavery, a w 87. minucie Héctora Martíneza z drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się Talaverze w tym sezonie, pojawił się Ángel López, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 90. minucie Héctora Gómeza.

W doliczonej drugiej minucie meczu w drużynie Talavery doszło do zmiany. Javi Alonso wszedł za Álvara Sáncheza.

Álvaro Hernández De Miguel
87′ Héctor Martínez Torres
Sergio López Rodríguez
58′ Antonio Montoro Rodríguez
Sergio Martínez Aranda71′
70′ Sergio Parla García
Sergio San José López52′
38′ José Sánchez Martínez
Héctor Gómez Domínguez84′ 90′
78′ Antonio José Aranda Subiela
Alberto Martínez Oca76′
Miguel Alberto García Díaz
Francisco Javier Reguera Olivares
Isaac Gómez Sánchez
Jan Gerrit Stoeten Pérez
75′ Jordan Sebban
Cristian Fernández Conchuela13′
Nuha Marong Krubally
Álvaro Sánchez Gutiérrez4′ 90′
Arnau Fàbrega Mañas
Adrián Sánchez López
38′ 54′ Carlos Garrido Serrano
Damián Fernando Zamorano76′
78′ Caio Emerson Pereira Marques da Silva

75′ Rubén Sánchez Pérez Cejuela

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.