Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: Getxo - Osasuna 0-2 (0-1)

25 stycznia na Campo de Fadura odbył się mecz 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Getxo i Osasuny. Starcie zakończyło się zwycięstwem Osasuny 2-0.

Barbero 68'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener Getxo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 23. minucie na plac gry wszedł Aitor Ramos, a murawę opuścił Asier Parra.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jonathan González wywołał eksplozję radości wśród kibiców Osasuny , zdobywając bramkę w 42. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Osasuny.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Barberowi z jedenastki Osasuny.

Zespół Getxo ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Osasuny, strzelając kolejnego gola. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Barbero. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 69. minucie Josu Ibarbia zastąpił Gorkę Marcosa. A trener Osasuny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcosa Mendesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Barbero. W 77. minucie Gabri Lizarraga został zmieniony przez Elura Meoquiego, a za Jonathana Gonzáleza wszedł na boisko Adrián Aranguren, co miało wzmocnić zespół Osasuny. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jona Urkizę na Unaiego Hernándeza.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Osasuna: Javiemu Martínezowi w 81. i Oierowi Calvillowi w 89. minucie. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Endika Irigoyen Bravo
69′ Josu Ibarbia Perurena
Javier Lizarraga Murillo
Ian Uranga Chong
Oier Calvillo Armendáriz89′
Ignacio Matador Aguilera
Samuel Goñi Adrián
23′ Asier Parra Cuezva
Javier Martínez Calvo81′
77′ Jon Urkiza Txabarri
Adrián Aranguren Ollo85′
77′ Unai Hernández Lestón
Álvaro Muro García
69′ Gorka Marcos Sánchez
Marcos Ambrosio Mendes Singa70′
23′ Aitor Ramos Leniz
Elur Meoqui Martínez De Icaya77′

Sędzia nie ukarał zawodników Getxo żadną kartką, natomiast piłkarzom Osasuny pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.