Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: Celta Vigo II - Las Rozas CF 2-4 (1-1)

25 stycznia na Campo de Fútbol Municipal de Barreiro odbyło się starcie 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Celta Vigo II i Las Rozas CF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Las Rozas CF 4-2.

22. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-25 16:00 | Stadion: Campo de Fútbol Municipal de Barreiro | Arbiter: David Iglesias
Albur 56'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Las Rozas CF.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie Alberto Solís dał prowadzenie swojej drużynie.

Między drugą a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Las Rozas CF i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 43 minuty, jednak drużyna Las Rozas CF doprowadziła do remisu. Gola strzelił Borja González. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Celta Vigo II wyszedł w zmienionym składzie, za Mohę wszedł Gabri Veiga.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Brayan Reyna.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo II: Emmanuelowi Apehowi w 50. i Albertowi Solísowi w 52. minucie. W 54. minucie Manu Farrando został zmieniony przez José Fontána.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Las Rozas CF, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Albur. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trener Celta Vigo II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ikera Losadę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Yaw Yeboah. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Las Rozas CF w 62. minucie spotkania, gdy Borja González zdobył czwartą bramkę. W 63. minucie w drużynie Las Rozas CF doszło do zmiany. Toño Calvo wszedł za Samu Pintę.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie wynik ustalił Emmanuel Apeh. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Las Rozas CF doszło do zmiany. Juan Victoria wszedł za Brayana Reynę. W 69. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Emmanuel Apeh osłabiając drużynę Celta Vigo II. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 50. minucie. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Las Rozas CF doszło do zmiany. Gonzalo Expósito wszedł za Borję Gonzáleza.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-4.

Jesús Manuel Cedenilla Moreno22′
54′ Manuel Farrando Stiepovich
Juan Manuel Fernández Sánchez
28′ Juan Antonio Ros Martínez
Samuel Álex Pinto63′
46′ Mohamed Aiman Moukhliss Agmir
Jesús Muñoz Cruz
 1′ 52′ Alberto Solís Gómez
Brayan Roberto Reyna Casaverde  48′ 2′ 67′
 65′ 50′ 69′ Emmanuel Apeh
Alberto Alburquerque Reus  56′
60′ Yaw Yeboah
Álvaro Portero Díez
Francisco Barbosa Vieites
Ismael De Andrés Martín
Souleymane Djimou Cissé
Raúl Díez Ortiz
54′ José Manuel Fontán Mondragón
Gonzalo Expósito Verdejo81′
Jacobo González Rodrigañez
Fernando Calleja Revilla
46′ Gabriel Veiga Novas
Antonio Calvo Martín63′
60′ Iker Losada Aragunde
Francisco Rivera Cardoso
Miguel Rodríguez Vidal
Juan David Victoria López67′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Celta Vigo II, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.