Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: CD Izarra - Barakaldo CF 1-0 (0-0)

26 stycznia na Estadio Merkatondoa w Estelli odbyło się spotkanie 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Izarry i Barakaldo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Izarry 1-0.

Mikel Yoldi 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Barakaldo wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergia Garcíę z Barakaldo, a w 40. minucie Ibaiego Ardanaza z drużyny przeciwnej.

W 60. minucie Sergio García został zastąpiony przez Aitora Seguína. W 70. minucie w drużynie Izarry doszło do zmiany. Mikel Yoldi wszedł za Ibaiego Ardanaza.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Pitu Doncel z Barakaldo.

Jedyną bramkę meczu zdobył Mikel Yoldi dla zespołu Izarry. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W następstwie utraty gola trener Barakaldo postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Xabiera Galána i na pole gry wprowadził napastnika Ikera Olaizolę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie trener Izarry postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Javiera Gómeza wszedł Eneko Martínez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Izarry utrzymać prowadzenie. W 76. minucie kartkę dostał Julen López, piłkarz gości.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 80. minucie, w zespole Barakaldo za Juana Delgady wszedł Óscar Fernández, a w drużynie Izarry Yoel Sola zmienił Rúpera.

Julen López Salas76′
40′ 70′ Ibai Ardanaz García
Alejandro Prendes Reina
Juan Luis Cisneros Alfaro
Carlos Algarra López
Alejandro Hinojosa Costela
Roberto Doncel García71′
80′ Yoel Sola Cariñanos
Sergio García Salmón17′ 60′
73′ Javier Gómez López
Kevin Lacruz Coscolín
73′ Eneko Martínez Oraa
Aitor Seguín Cid60′
Francisco Javier Areso Blanco
Óscar Fernández González80′
Valmiro Lópes Rocha
Adrián Fernando Hernández Socorro
80′ Roberto López Esquiroz
Iker Olaizola Grela73′
70′  72′ Mikel Yoldi Aizagar

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Barakaldo pokazał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.