Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: CD Castellón - CF La Nucía 3-0 (3-0)

W pojedynku 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 26 stycznia, jedenastka Castellónu wygrała z La Nucía 3-0 (3-0). Mecz odbył się na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej.

Juanto 7',45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół La Nucía wygrał aż pięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Castellónu w trzeciej minucie spotkania, gdy César Díaz zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka La Nucía ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W siódmej minucie trafił Juanto.

Między 19. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Juanto z Castellónu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Na drugą połowę zespół La Nucía wyszedł w zmienionym składzie, za Fofę, Javiego Cabezasa weszli José Miñano, Cristian Fernández. W 58. minucie Javi Serra został zmieniony przez Íñiga Muñoza.

A trener La Nucía wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juanję. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Pablo Morgado. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce Castellónu doszło do zmiany. Raúl Alcaina wszedł za Juantę. Chwilę później trener Castellónu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Alfredo, a murawę opuścił Josep Calavera.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Alfredowi z Castellónu. Była to 80. minuta starcia.

Óscar Fornés López
21′ Víctor García Marín
José Mas García
Joseba Muguruza Bengoa
Julen Monreal Perales
Eneko Satrústegui Plano
Jonatan Neftalí Díez González
79′ Josep Calavera Espinach
Francisco Javier Cabezas Chounavelle46′
34′ Rafael Gálvez Cerillo
Juan Antonio Casanova Vidal
Carles Salvador Vidal
José Manuel Hermosa Melis
19′ 58′ Javier Serra Arcos
José Antonio Belmonte Pérez35′
 3′ César Díaz Martínez
Adolfo Enríquez García46′
Rubén Díez Adán
Francisco Javier Moreno Jiménez
 7′, 45′ 75′ Juan Tomás Ortuño Martínez
Pablo Morgado Blanco60′
Jesús López Cabrera
Juan Manuel Conesa Ibáñez
Carlos Panadés Zaragoza
Óscar Prats Catalá
58′ Íñigo Muñoz Cuevas
Iván Forte Ortega
Pablo Carmelo Roig Burgui
Juan José Gracia Izquierdo60′
75′ Raúl Toni Alcaina Fenollosa
José Luis Miñano García46′
David Cubillas Peña
Alfredo Pedraza Arias
79′ 80′ Alfredo Gutiérrez Carrillo
Cristian Fernández Rodríguez46′

Piłkarze Castellónu dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.