Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: Atlético Madryt II - UP Langreo 4-0 (2-0)

26 stycznia na Miniestadio Cerro del Espino w Majadahondzie odbył się pojedynek 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Atlético Madryt II i UP Langreo. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Madryt II 4-0.

22. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-26 17:00 | Stadion: Miniestadio Cerro del Espino | Arbiter: Imanol Irurtzun
Sergio Camello 61'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Atlético Madryt II.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Madryt II w ósmej minucie spotkania, gdy Ricard Sánchez zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Ernestenowi Lavsambie z UP Langreo. Była to 18. minuta spotkania.

Jedenastka UP Langreo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 31. minucie wynik na 2-0 podwyższył Rodrigo Riquelme.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka UP Langreo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ramira Mayora wszedł Colo.

W 53. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Rodrigo Riquelme z Atlético Madryt II. W 54. minucie Ernesten Lavsamba zastąpił Pedro Montera.

Niedługo później Sergio Camello wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Madryt II, strzelając kolejnego gola w 61. minucie pojedynku. Kibice Atlético Madryt II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Borję Garcésa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Óscar Clemente.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Atlético Madryt II doszło do zmiany. Mikel Carro wszedł za Andrésa Solana. W tej samej minucie trener UP Langreo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Andera Gayoso. Na boisko wszedł Ramón Riego, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie w jedenastce Atlético Madryt II doszło do zmiany. Fernando Medrano wszedł za Manu Sáncheza.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Cristian Ferreiro Arguelles
80′ Manuel Sánchez De La Peña
Ander Gayoso Reina70′
 8′ Ricard Sánchez Sendra
Ramiro Mayor Ruiz46′
70′ Andrés Felipe Solano Dávila
Mateo Arellano Jiménez
Carlos Carbonell Gil
Álvaro Gómez Martín
62′ Óscar Clemente Mues
Ernesten Rubis Lavsamba18′ 54′
Álvaro García Segovia
Adrián Llano Méndez
 31′, 53′ Rodrigo Riquelme Reche
Antonio David Álvarez Rey
 61′ Sergio Camello Pérez
Marc Nierga Martí
Alejandro dos Santos Ferreira
Dennis Díaz Fernánadez
80′ Fernando Medrano Gastañaga
Daniel García Peláez46′
Joan Rojas Castilla
Ramón Riego García70′
70′ Mikel Carro Fandiño
Asier Gomes Álvarez
Adrián Ferreras García
Pedro Montero Cascales54′
62′ Borja Garcés Moreno
Jorge Méndez García
Carlos Humberto Rojas Mosquera
Allyson Fernando Santos Da Silva

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom UP Langreo przyznał jedną żółtą.