Liga hiszpańska - 22. kolejka Segunda B: Atlético Baleares - Rayo Majadahonda 1-0 (1-0)

W spotkaniu 22. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 26 stycznia, drużyna Atlético Baleares wygrała z Rayo Majadahonda 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Balear w Palmie de Majorce.

Gorka Iturraspe 2'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie wynik ustalił Gorka Iturraspe.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę otrzymał Alberto Villapalos z Atlético Baleares. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Atlético Baleares.

Trener Rayo Majadahonda postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Sergio Moyita, a murawę opuścił Marc Caballé. W tej samej minucie Borja Díaz został zastąpiony przez Iaga Díaza.

W 65. minucie kartką został ukarany Sergio Moyita, piłkarz gości. Chwilę później trener Atlético Baleares postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Davida Harę wszedł Óscar Gil, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Atlético Baleares utrzymać prowadzenie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rayo Majadahonda: Jesúsowi Tamai w 72. i Rubénowi Pulidowi w 85. minucie.

W 72. minucie Jesús Tamayo został zmieniony przez Laerte Polydoro, co miało wzmocnić jedenastkę Rayo Majadahonda. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Gila na Artura w 78. minucie oraz Tony'ego Gabarre'a na Diego Cerverę w tej samej minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Manuel Sánchez García
78′ Alberto Gil Barea
Jean Jules Sepp Mvondo
66′ David Haro Iniesta
Marc Caballé Naranjo60′
Jordan Holsgrove
Borja Díaz Herrero60′
 2′ Gorka Iturraspe Derteano
Fernando Llorente Mañas
45′ Alberto Villapalos Muñoz
David Martín García
88′ Antonio Gabarre Ballarín
Jesús Tamayo Tapia72′ 72′
Xavier Ginard Torres
Jagoba Zárraga Martínez
Tomás Barroso Brondi
Adrián Jiménez Gómez
66′ Óscar Gil Osés
Francisco José Rodríguez Gaitán
88′ Diego Cervero Otero
Jesús Miguel Valentín Rodríguez
78′ Arturo Juan Rodríguez Pérez-Reverte
Iago Díaz Fernández60′

Sergio Dueñas Ruiz60′ 65′

Laerte Polydoro do Nascimento72′

Przewaga drużyny Rayo Majadahonda w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.