Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda División: UD Almería - SD Ponferradina 2-3 (1-0)

22 grudnia na Estadio de los Juegos Mediterráneos odbyło się starcie 21. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Almeríi i Ponferradiny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ponferradiny 3-2. Na stadionie stawiło się 10 106 widzów.

21. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-22 12:00 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Widzów: 10106 | Arbiter: Santiago Varón
Yuri 74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Almeríi wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Valentína Vadę z Almeríi, a w 24. minucie Cara z drużyny przeciwnej.

W tym czasie zawodnicy Almeríi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Darwin Núñez.

W 36. minucie kartkę dostał Iván Martos z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almeríi.

Piłkarze Ponferradiny w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nacho Gil.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 61. minucie Fran Manzanara dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola pomagał Son.

W 63. minucie José Corpas został zmieniony przez Ante Czoricia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Pablo Valcarce wszedł za Kaxego.

W 74. minucie minucie arbiter wskazał na wapno, ale Yuri nie zmienił tym strzałem rezultatu meczu. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 77. minucie w zespole Almeríi doszło do zmiany. Sergio Aguza wszedł za Luciena Owonę. Na murawie, jak to często zdarzało się Ponferradinie w tym sezonie, pojawił się Luis Valcarce, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 78. minucie Nacha Gila. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Niedługo później Juan Munoz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almeríi, strzelając kolejnego gola w 80. minucie spotkania. Asystę zaliczył Sergio Aguza.

Trener Almeríi postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Ante Czoricia i na pole gry wprowadził napastnika Rubéna Enriego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Fabián Noguera wszedł za Frana Manzanarę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Almería: Fernandowi Martínezowi w 89. minucie i José Lazowi w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania.

Jedenastce Almeríi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Ponferradiny.

UD Almería
89′ Fernando Martínez Rubio
José Antonio Caro Díaz24′
Iván Balliu Campeny
Francisco Javier Hidalgo Gómez
36′ Iván Martos Campillo
José Antonio Ríos Reina
77′ Lucien Fridolin Owona Ndong
Franco Matías Russo Panos
Jonathan Silva Vieira
Pablo Trigueros Estrada
90′ José Carlos Lazo Romero
Ignacio Gil de Pareja Vicent  56′ 78′
Radosav Petrović
Saúl Crespo Prieto
16′ Valentín Vada
Francisco Jesús López de la Manzanara Delgado  61′ 86′
 25′ (k.) Darwin Gabriel Núnez Ribeiro
Óscar Sielva Moreno
 80′ Juan Munoz
Álex Aizpuru Aizbitarte65′
63′ José Corpas Serna
Luis Valcarce Vidal78′
77′ Sergio Aguza Santiago
Maximiliano Agustín Villa Pereira
63′ 84′ Ante Czorić
Pablo Valcarce Vidal65′
Arvin Appiah
Asier Benito Sasiain
84′ Rubén Enri García
Sergio Buenacasa Alba

Piłkarze Almeríi otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.