Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda División: SD Huesca - Real Saragossa 2-1 (1-1)

22 grudnia na Estadio El Alcoraz odbył się mecz 21. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Hueski i Saragossy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hueski 2-1. Na stadionie zasiadło 7 202 widzów.

21. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-22 16:00 | Stadion: Estadio El Alcoraz | Widzów: 7202 | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
Alberto Soro 45'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań zespół Hueski wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Hueski nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie bramkę zdobył Shinji Okazaki. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sergio Gómez.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Huesca: Jorge Pulidowi w 27. i Davidowi Ferreirowi w 45. minucie.

Drużyna Saragossy wyrównała wynik meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu gola wyrównującego strzelił Alberto Soro. Asystę zaliczył Javi Puado.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Luisinhowi z Hueski. W 57. minucie Shinji Kagawa został zastąpiony przez Jamesa Omonigho.

Między 59. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Saragossy. W 65. minucie w zespole Hueski doszło do zmiany. Javier Galán wszedł za Pedro Lópeza.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Josué Sá. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pedro Mosquera.

W 76. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Delmás osłabiając tym samym drużynę gości. Chwilę później trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Javi Ros, a murawę opuścił Íñigo Eguaras. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Hueski doszło do zmiany. Dani Raba wszedł za Sergia Gómeza.

W 82. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Alberto Guitián, osłabiając drużynę Saragossy. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 67. minucie. W 84. minucie Javi Puado został zmieniony przez Simone Grippa, co miało wzmocnić zespół Saragossy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikela Rica na Juana Carlosa. W samej końcówce starcia żółtą kartkę dostał Raúl Guti, zawodnik gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Álvaro López Ratón
47′ Luis Carlos Correia Pinto
Enrique Clemente Maza
 69′ Josué Humberto Gonçalves Leal Sá
Julián Javier Delmás Germán76′
65′ Pedro López Muñoz
Alberto Guitián Ceballos67′ 82′
27′ Jorge Pulido Mayoral
Carlos Nieto Herrero
45′ David Ferreiro Quiroga
Íñigo Eguaras Álvarez79′
81′ Sergio Gómez Martín
José Raúl Gutiérrez Parejo89′
Pedro Mosquera Parada
Shinji Kagawa57′
90′ Mikel Rico Moreno
Alberto Soro Álvarez  45′
Eugeni Valderrama Domènech
Javier Puado Díaz84′
 20′ Shinji Okazaki
Luis Javier Suárez Charris61′
Orlando Rubén Yáñez Alabart
Cristian Darío Álvarez
65′ Javier Galán Gil
Simone Damiano Grippo84′
Pablo Ínsua Blanco
James Omonigho Igbekeme57′ 59′
90′ Juan Carlos Real Ruiz
Jorge Marcos Pombo Escobar
Daniel Escriche Romero
Javier Ros Añón79′
Cristo Ramón González Pérez
Alejandro Blanco Sánchez
81′ Daniel Raba Antolí
Miguel Linares Cólera

Arbiter pokazał cztery żółte kartki i dwie czerwone piłkarzom Saragossy, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.