Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda División: AD Alcorcón - CF Fuenlabrada 1-1 (1-0)

W meczu 21. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 22 grudnia, zespół AD Alcorcón zremisował z Fuenlabradą 1-1 (1-0). Mecz na Estadio Santo Domingo obejrzało 2 761 widzów.

21. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-22 18:00 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Widzów: 2761 | Arbiter: Víctor Areces Franco
AD Alcorcón
CF Fuenlabrada
1
1
R. Boateng 34'
Hugo Fraile 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Fuenlabrady wygrała aż pięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AD Alcorcón: Unaiemu Elgezabalowi w 28. i Bellvísowi w 30. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AD Alcorcón w 34. minucie spotkania, gdy Richard Boateng strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Rui Costa.

Od 36. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom AD Alcorcón i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AD Alcorcón.

Trener Fuenlabrady postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Pathé Ciss, a murawę opuścił Clavería. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Andersonowi Cruzowi, piłkarzowi gości.

W 63. minucie Bellvís został zastąpiony przez Carlosa Pomaresa. W 64. minucie w zespole Fuenlabrady doszło do zmiany. Randy Nteka wszedł za Jeissona Martíneza. Chwilę później trener AD Alcorcón postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Stoichkova. Na boisko wszedł Reko, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie Hugo Fraile wyrównał wynik meczu z karnego. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mikela Iribasa z Fuenlabrady, a w 88. minucie Reka z drużyny przeciwnej. W 82. minucie Ernesto Gómez został zmieniony przez Daniego Romerę, co miało wzmocnić drużynę AD Alcorcón. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andersona Cruza na Oriola Rierę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Gabriel Ribas Ródenas
45′ Paris Alejandro Adot Barandiarán
Antonio Cristian Glauder García
30′ 63′ Carlos Bellvís Llorens
Mikel Iribas Aliende73′
Adrián Diéguez Grande
Juan Manuel Marrero Monzón
28′ Unai Elgezabal Udondo
David Prieto45′
David Fernández Cortázar
Pablo Clavería Herráiz46′
 34′ Richard Boateng
Marquez Crespo Cristóbal
67′ Juan Diego Molina Martínez
Hugo Fraile Martín  71′ (k.)
36′ Rui Pedro Silva Costa
Jeisson Enrique Martínez Aranibar64′
Óscar Arribas Pasero
Ibán Salvador Edu
82′ Ernesto Gómez Muñoz
Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz59′ 85′
Samuel Casado Conde
Pol Freixanet Viejo
63′ Carlos Pomares Rayo
Daniel Fernández Fernández
Albert Dorca Masó
José León Bernal
67′ 88′ Luís Manuel Gonçalves Silva
Pathé Ciss46′
Serhii Myakushko
Randy Nteka64′
82′ Daniel Romera Andújar
Héctor Hernández Marrero
Francisco José Sandaza Asensio
Oriol Riera Magem85′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Fuenlabrady pokazał trzy.