Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Villarreal CF II - Hércules Alicante 1-0 (0-0)

18 stycznia na Ciudad Deportiva del Villarreal odbyło się spotkanie 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Villarrealu II i Hércules'u. Starcie zakończyło się zwycięstwem Villarrealu II 1-0.

21. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-18 17:00 | Stadion: Ciudad Deportiva del Villarreal | Arbiter: J. Leo Ollo
Villarreal CF II
Hércules Alicante
1
0
R. Guerra 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Villarrealu II wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko pięć.

Już w pierwszych minutach drużyna Villarrealu II próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 27. minucie Carlos de Lerma został zmieniony przez Pedro Torresa.

W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yeraya Gonzáleza z Hércules'u, a w 40. minucie Carlosa Blanca z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hércules: Nikolaosowi Vergosowi w 51. i Pedro Torresowi w 74. minucie. Po chwili trener Hércules'u postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Diego Benito, a murawę opuścił Benja.

W 87. minucie sędzia ukarał kartką Naniego, zawodnika gości.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Villarrealu II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 88. minucie Ramiro Guerra dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Ismael Gómez Falcón
74′ Eduardo Adell Vicente
Bruno Caldini Perone
40′ Carlos Blanco Moreno
Yeray González Luis34′
62′ Sergio Lozano Lluch
Carlos Tornero López De Lerma27′
Andrei Florin Rațiu
Jesús Alfaro Ligero72′
62′ June-Hyuk Ahn
José Solbes Jordà
74′ Miguel Ángel Leal Díaz
Diego Benito Rey81′
Juan Cruz Agüero Núñez
Miguel Olavide Montes72′
62′ Mukwelle Madzey Akale
Pedro Torres Valero27′ 74′
62′  88′ Ramiro Guerra Pereyra
Nicolás Espinosa Giménez
Daniel Villanueva Rivas
Jonathan Mejía Ruiz

Jedenastka Villarrealu II była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Villarrealu II, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.