Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Valencia CF Mestalla - CD Castellón 1-2 (0-1)

W pojedynku 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 19 stycznia, drużyna Valencii CF II przegrała z Castellónem 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Antonio Puchades w Paternej.

Javi Serra 90'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Castellónu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie bramkę zdobył Jamelli. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Castellónu.

Trener Valencii CF II postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Pabla Gozálbeza i na pole gry wprowadził napastnika Sergia Morena, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 62. minucie Adrián Gómez został zmieniony przez José Pascuala.

Zespół Castellónu długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 36 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Jordi Sánchez. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Trener Castellónu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Íñiga Muñoza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jamelli. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. W 79. minucie Juanto został zmieniony przez Raúla Alcainę, a za Jorge Fernándeza wszedł na boisko Javi Serra, co miało wzmocnić zespół Castellónu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carlosa Gonzáleza na Yunusa Musaha. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Valencia CF II: Yunusowi Musahowi w 80. i Vicente Esquerdowi w 89. minucie.

Niedługo później Javi Serra wywołał eksplozję radości wśród kibiców Castellónu, strzelając kolejnego gola w 90. minucie meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Josep Calavera Espinach
89′ Vicente Esquerdo Santas
Jorge Fernández Lucas37′ 84′
58′ Pablo Gozálbez Gilabert
Rafael Gálvez Cerillo
17′ 62′ Adrián Gómez Ramírez
Carles Salvador Vidal
Koba Lein Koindredi
César Díaz Martínez
79′ Francisco Carlos González Cabrera
Rubén Díez Adán  37′ 74′
 73′ Jordi Sánchez Ribas
Juan Tomás Ortuño Martínez79′
Emilio Bernard Sánchez
Jesús López Cabrera
David Castro Pazos
Carlos Panadés Zaragoza
62′ José Pascual Alba Seva
Íñigo Muñoz Cuevas74′
79′ 80′ Yunus Dimoara Musah
Javier Serra Arcos84′  90′
Carlos Pérez Sánchez
Raúl Toni Alcaina Fenollosa79′
Alfred Planas Moya
David Cubillas Peña
58′ Sergio Moreno Martínez
Alfredo Gutiérrez Carrillo

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.