Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Talavera - Recreativo 0-1 (0-0)

19 stycznia na Estadio El Prado w Talaverze de la Reinej odbył się mecz 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Talavery i Recreativo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Recreativo 1-0.

Diego Jiménez 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Recreativo wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Nano z Recreativo. Była to 28. minuta starcia.

Na drugą połowę drużyna Recreativo wyszła w zmienionym składzie, za Alfonsa wszedł José Irizo. Na murawie, jak to często zdarzało się Talaverze w tym sezonie, pojawił się Ángel López, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Alberta Ocę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Niedługo później trener Recreativo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Rubéna Cruza. Na boisko wszedł Alberto Quiles, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Damiána Zamorana wszedł Cristian. Między 66. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Talavery oraz trzy drużynie przeciwnej.

W 71. minucie w zespole Recreativo doszło do zmiany. Isi Ros wszedł za Gerarda Vergégo. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania czerwone kartki dostali: Julio Cidoncha (po drugiej żółtej), Carlos Expósito (po drugiej żółtej) z Talavery.

Jedyną bramkę meczu dla Recreativo zdobył Diego Jiménez w 90. minucie.

Cecilio Nauzet Pérez González
83′ 89′ Carlos Expósito Verdejo
Miguel Ángel García Cera81′
76′ Álvaro Hernández De Miguel
Alfonso Jesús Fernández Martín46′
66′ 88′ Julio Cidoncha Fernández
Francisco López Bejarano
Héctor Gómez Domínguez
Enrique Rivero Pérez
46′ Alberto Martínez Oca
Gerard Vergé Ramal71′
Francisco Javier Reguera Olivares
Rubén Cruz Gil63′
63′ Damián Fernando Zamorano
Manuel Jesús Vázquez Florido
Adrián Sánchez López
Alejandro Lázaro Rodríguez
46′ Ángel López Pérez
Isidro Ros Ríos71′
63′ Cristian Fernández Conchuela
Alberto Quiles Piosa63′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz dwie czerwone piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Recreativo przyznał cztery żółte.

Drużyna Talavery w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.