Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Sevilla Atlético - CD Badajoz 1-1 (0-0)

19 stycznia na Estadio Jesús Navas odbyło się starcie 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Sevilli Atlético i Badajozu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Gorka Santamaría 62'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna Badajozu wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Berrocala z Sevilli Atlético, a w 10. minucie Julia Gracię z drużyny przeciwnej.

W 48. minucie Dani Segovia został zmieniony przez Gorkę Santamaríę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Badajozu w 62. minucie spotkania, gdy Gorka Santamaría zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trener Sevilli Atlético wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko José Larę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Pejiño. Posunięcie trenera było słuszne. José Larę zdobył wyrównującą bramkę w 76. minucie spotkania. W 73. minucie Genaro Rodríguez został zmieniony przez Carlosa Álvareza, co miało wzmocnić zespół Sevilli Atlético. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivána Casadę na Pabla Vázqueza.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 14 minut, zespół Sevilli Atlético doprowadził do remisu. Gola strzelił José Lara. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 79. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Juanlu i Alfonsowi Candelasowi.

W 83. minucie Carlos Portero został zmieniony przez Áleksa Correderę, co miało wzmocnić jedenastkę Badajozu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Menę na Juanpego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Enrique Royo Herranz
7′ Juan Berrocal González
César Morgado Ortega
73′ Francisco Jesús Crespo García
Antonio Jesús Caballero Ramírez
87′ José Mena Rodríguez
Guzmán Casaseca Lozano
Pedro Ortiz Bernat
Traoré Djakaridja
73′ Genaro Rodríguez Serrano
Julio Gracia Gallardo10′
79′ Juan Luis Sánchez Velasco
Kingsley Fobi
73′  76′ José Alonso Lara
Pablo Vázquez Pérez75′
87′ Juan Pedro Jiménez Melero
Federico Bikoro Akieme Nchama
73′ Carlos Álvarez Rivera
Alexandre Corredera Alardi83′
Mohamed Bouzaidi Diouri
Sergio Maestre García
Iván Romero de Ávila Araque
Gorka Santamaría Nos48′  62′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Badajozu obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.