Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: SD Leioa - CD Izarra 3-1 (1-1)

W spotkaniu 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 18 stycznia, drużyna Leioa zwyciężyła z Izarrą 3-1 (1-1). Starcie odbyło się na Estadio Sarriena.

Laborda 13'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Izarry wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Izarry w 13. minucie spotkania, gdy Laborda strzelił pierwszego gola.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 31. minucie Mikel Juaristi wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Franowi Socie z Leioa. Była to 36. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 46. minucie sędzia pokazał kartkę Ibaiemu Ardanazowi z drużyny gości. W 56. minucie Marc Baró został zmieniony przez Íñiga Ibargoiena.

Trener Izarry postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Ibaiego Ardanaza i na pole gry wprowadził napastnika Javiera Gómeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Alainowi Ribeirowi, piłkarzowi gospodarzy. Trener Leioa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mikela Praderę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Chris. Posunięcie trenera było słuszne. Mikela Praderę zdobył kolejną bramkę w 84. minucie spotkania.

W 73. minucie kartkę otrzymał Juanlu Cisneros z Izarry.

Trzeba było trochę poczekać, aby Koldo Berasaluze wywołał eksplozję radości wśród kibiców Leioa, strzelając kolejnego gola w 74. minucie pojedynku. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Leioa doszło do zmiany. Alex Iriondo wszedł za Landera Yurrebasa.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Leioa, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie wynik ustalił Mikel Pradera. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W samej końcówce spotkania kartkę dostał Juan Cabrera, piłkarz Izarry. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Markel Areitio Cedrún
56′ Marc Baró Ortiz
Óscar Arroyo Font
 74′ Koldo Berasaluze Ibarzábal
Juan Antonio Cabrera Moreno89′
 31′ Mikel Juaristi Ariznabarreta
Alejandro Maestresalas Andueza
Aitor Morcillo Bea
Pablo Ruiz Villaverde
72′ Christian Guijarro Monasterio
Ibai Ardanaz García46′ 66′
Jon Koldo Iruarrizaga Arteche
Francisco Javier Areso Blanco
71′ Alain Ribeiro De Aguiar
Juan Luis Cisneros Alfaro73′
36′ Francisco José Sota Bernard
Roberto López Esquiroz
Raly Selson Cabral de Barros
Yoel Sola Cariñanos
81′ Lander Yurrebaso Olazarri
Gorka Laborda García  13′
Christophe Atangana Assimba
Krzysztof Sendorek
56′ Íñigo Ibargoien Azkarate
Gian Franco Allala Menéndez
Jon Vega Villasante
Eneko Martínez Oraa
81′ Alexander Iriondo Kortabarria
Antonio García Montero
Carlos Monje Serrano
Valmiro Lópes Rocha
72′  84′ Mikel Pradera Belar
Javier Gómez López66′

Zawodnicy Leioa obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Izarry w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.