Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: SD Ejea - UE Llagostera Costa Brava 1-0 (0-0)

19 stycznia na Nuevo Estadio de Ejea de los Caballeros w Ejea de losie Caballeros odbył się pojedynek 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ejea i UE Llagostera. Mecz zakończył się zwycięstwem Ejea 1-0.

21. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-19 16:30 | Stadion: Nuevo Estadio de Ejea de los Caballeros | Arbiter: David Cambronero
SD Ejea
UE Llagostera Costa Brava
1
0
Ramón López 63'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka UE Llagostera wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 16. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Ejea i dwie drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka UE Llagostera wyszła w zmienionym składzie, za Erica Jiméneza, Kuku weszli Sergio Cortés, Sascha. A trener Ejea wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juana Peñalozę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić David Mainz. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

Bramkarz UE Llagostera wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie wynik ustalił Ramón López.

W 64. minucie za Davida Ballarína wszedł Nacho Lafita. Po chwili trener UE Llagostera postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Anselm Pasquina, a murawę opuścił Albert Dalmau. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ejea doszło do zmiany. Fonsi wszedł za Lucha Sáncheza.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ejea: Juanowi Peñalozie w 80. i Fonsiemu w 83. minucie.

Albert Dalmau Martinez36′ 73′
28′ Jordi Méndez Cañueto
Diego González Cabanes
34′ Rabe Ronald Virgil Gbizie
Joan Maynau Pujals
 63′ 44′ Ramón López Olivan
Lucas Agustín Viale Ochoa
74′ Luis Sánchez Cedrés
Nahuel Arroyo Mazorra
Francisco Tena
David García Gall
64′ David Ballarín Correas
Santiago Magallán
58′ David Emilio Mainz Navarro
Eric Jiménez Ibarrola16′ 46′
Manuel Molina Rodríguez
Mamadou Kanteh Danjo46′
Rafael Santos Esponera
Albert Torra Codina
74′ 83′ David López Nadales
David Crespo Zurita
Antonio Marín Molina
Aimar Moratalla Botifoll
64′ Jorge Ignacio Lafita Castillo
Sergio Cortés Zamorano46′
Hector Otín Lafuente
Yeray Sabariego Raja
58′ 80′ Juan Sebastián Peñaloza Ragga
Fernando Andreu Lahrach46′

Anselm Pasquina Ureña73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Ejea, a zawodnikom UE Llagostera pokazał dwie.