Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Salamanca CF UDS - SD Amorebieta 0-3 (0-3)

19 stycznia na Estadio El Helmántico odbył się pojedynek 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Salamanki i Amorebiety. Starcie zakończyło się zwycięstwem Amorebiety 3-0.

Antxón Jaso 24'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Salamanki.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Amorebiety w siódmej minucie spotkania, gdy Ekain Zenitagoia strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Amorebiety, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 0-2 strzelił po raz drugi w 21. minucie Ekain Zenitagoia.

Prawie natychmiast Antxón Jaso wywołał eksplozję radości wśród kibiców Amorebiety, zdobywając kolejną bramkę w 24. minucie spotkania. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Sergiowi Molinie z zespołu gospodarzy. Była to 28. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Salamanki rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carpia, Kristiana Álvareza weszli Andrés Sánchez, Néstor Calderón. Trener Amorebiety postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Íñigo Orozco, a murawę opuścił Ekain Zenitagoia.

W 67. minucie Mikel Álvaro został zmieniony przez Aitora Ortegę. A kibice Salamanki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Hugona Díaza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Martín Galván. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w zespole Amorebiety doszło do zmiany. Ekaitz Molina wszedł za Ikera Bilbao.

Mikel Saizar Soroa
46′ Kristian Omar Álvarez Nuño
Aitor Arregi Arrieta
46′ Javier Carpio Martín
Markel Lozano Llona
28′ Sergio Molina Beloqui
Iker Seguín Cid
Alejandro Serrano García
Iker Amorrortu Andrinúa
70′ Martín Luis Galván Romo
Aitor Aldalur Agirrezabala
46′ Néstor Calderón Enríquez
Beñat Garro Olkotz
Alejandro Altube Suárez
Ekaitz Molina Aretxabaleta77′
70′ Antonio Luis Díaz Sánchez
Aitor Ortega Asenjo67′
Giovanni Jesús Navarro Solé
Íñigo Orozco Andonegi60′
46′ Ángel Sánchez Baró
Gabriel Salazar Rojo

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Salamanki przyznał jedną żółtą.