Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Peña Deportiva - Atlético Madryt II 3-1 (1-0)

W starciu 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 19 stycznia, zespół Peñy Deportiva zwyciężył z Atlético Madryt II 3-1 (1-0). Mecz odbył się na Campo Municipal del Santa Eulalia del Río w Santa Eulalii del Río.

21. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-19 12:00 | Stadion: Campo Municipal del Santa Eulalia del Río | Arbiter: Víctor García
Toni Moya 60'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Peñy Deportiva.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Peñy Deportiva nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Higor Rocha.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atlético Madryt II: Álvarowi Garcíi w 35. i Fernandowi Medranowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Peñy Deportiva.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Peñy Deportiva w 54. minucie spotkania, gdy Higor Rocha zdobył drugą bramkę. W 55. minucie Tropi zastąpił Mikela Carra.

Prawie natychmiast Pipo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peñy Deportiva, strzelając kolejnego gola w 57. minucie pojedynku. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem wynik ustalił z rzutu karnego Toni Moya.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cristiana Cruza z Peñy Deportiva, a w 66. minucie Toniego Moyę z drużyny przeciwnej. W 69. minucie w drużynie Peñy Deportiva doszło do zmiany. Jordan Gutiérrez wszedł za Higora Rochę. Chwilę później trener Atlético Madryt II postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Óscara Clementego. Na boisko wszedł Carlos Rojas, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania żółtą kartkę obejrzał Carlos Rojas z Atlético Madryt II. W 79. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Toni Moya osłabiając zespół Atlético Madryt II. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 66. minucie. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Borję Garcés z Atlético Madryt II, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Copete'a z drużyny przeciwnej.

W 80. minucie Carlos Cristeto został zmieniony przez Lorena Buróna, a za Francisca Núñeza wszedł na boisko Álex Salvador, co miało wzmocnić zespół Peñy Deportiva. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rodriga Riquelmego na Adriána Ferrerasa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Diego José Conde Alcolado
90′ José Manuel Arias Copete
Fernando Medrano Gastañaga 45′
64′ Cristian Cruz Medina
Marco Moreno Ojeda
José Miguel Bernal Ortiz
Carlos Isaac Muñoz Obejero
80′ Carlos Cristeto de Dios
Ricard Sánchez Sendra
Marc De Val Fernández
Carlos Carbonell Gil55′
88′ Francisco José Núñez Rodríguez
Óscar Clemente Mues71′
 57′ Rafael Ramos Jiménez
Álvaro García Segovia35′
David Sánchez Martín
Antonio Moya Vega  60′ (k.) 66′ 79′
Ramón Blázquez Soria
Rodrigo Riquelme Reche82′
 19′, 54′ 69′ Higor Rocha Dias
Mikel Carro Fandiño55′
80′ Lorenzo Burón Aranda
Adrián Ferreras García82′
69′ Jordan Gutiérrez Nsang
Carlos Humberto Rojas Mosquera71′ 76′
Marc Fraile Rosello

88′ Álex Salvador Martí

Zawodnicy Atlético Madryt II dostali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.