Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Murcia CF - Real Linese 4-3 (1-1)

19 stycznia na Estadio de La Condomina odbył się pojedynek 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Murcia CF i Realu Linese. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Murcia CF 4-3.

21. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-19 12:00 | Stadion: Estadio de La Condomina | Arbiter: Manuel González del Campo
Dopi 66'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów jedenastka Murcia CF wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 24. minucie kartkę dostał José Carrasco z Realu Linese.

W tym czasie zawodnicy Murcia CF nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie bramkę zdobył Hugo Álvarez.

W 37. minucie kartkę dostał Hugo Álvarez, piłkarz gospodarzy.

Zawodnicy Realu Linese odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Manu Molina.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kibice Realu Linese nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bakra Abdellaouiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Abdaoul Bandaogo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Murcia CF: Isaacowi Aketksemu w 47. i Johanowi Terranovie w 51. minucie.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie David Mayoral dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Tomásowi Sánchezowi z zespołu gości.

Niedługo później Pito Camacho wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Linese, strzelając kolejnego gola w 64. minucie starcia.

Niedługo po stracie bramki jedenastka gości trafiła do bramki rywala. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Dopi.

W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Haritzowi Albisui, piłkarzowi Realu Linese.

Drużyna Murcia CF wyrównała wynik meczu. W 70. minucie gola wyrównującego strzelił Adán.

W 77. minucie za Álvara Barbosę wszedł Ayala. Po chwili trener Murcia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Alejandro Camacho, a murawę opuścił Alejandro Chavero.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Murcia CF w 90. minucie spotkania, gdy Rafa de Vicente zdobył czwartą bramkę. W doliczonej trzeciej minucie spotkania w jedenastce Murcia CF doszło do zmiany. Higón wszedł za Isaaca Aketksego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-3.

Javier Montoya Monente
 28′ 37′ Hugo Álvarez Quintas
José Manuel Carrasco Correa24′
Cristian Galas Nebot
Fabrizio Danese
 70′ Adán Gurdiel Mella
Tomás Sánchez Mesa57′
51′ Johan Alexander Terranova Montoya
Jordan Sánchez Valera
47′ 90′ Isaac Aketxe Barrutia
Haritz Albisua Laskurain68′
86′ Alejandro Chavero Muñoz
Abdaoul Bandaogo46′
 52′ David Mayoral Lastras
Manuel Antonio Molina Valero  38′ (k.)
Javier Moreno Sánchez
Antonio Jesús Camacho Díaz  64′
 90′ Rafael Vicente Hernández
Jon Ander González Dopico  66′ 83′
77′ Álvaro Barbosa León
Alhassan Koroma82′
Ian Cassaró Usart
Ignacio Mirás Blanco
Unai Albizua Urquijo
Sergio Rodríguez Sánchez
77′ José Ángel Ayala Hernández
Álvaro Vega Suárez
86′ Alejandro Camacho Ramírez
Alberto Malagón Amate
Manuel Justo Román
Bakr Sadiq Abdellaoui46′
90′ José Marco Higón
Javier Alejandro Forján Gutiérrez83′
Christian Perales Moyá
Santiago Jiménez Luque82′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Murcia CF, która potrzebowała tylko siedmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Realu Linese otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.