Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Marino Luanco - RM Castilla 1-0 (1-0)

19 stycznia na Estadi Municipal de Miramar odbyło się spotkanie 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Marino Luanco i RM Castilla. Mecz zakończył się zwycięstwem Marino Luanco 1-0.

Álex Arias 34'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna RM Castilla wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Guayę z Marino Luanco, a w 33. minucie Adriána de la Fuentego z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Marino Luanco zdobył z karnego Álex Arias w 34. minucie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Marino Luanco.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Marino Luanco: Ivánowi Fernándezowi w 47. i Emiliowi Morilli w 58. minucie. W tej samej minucie trener Marino Luanco postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Ivána Fernándeza wszedł Borja Álvarez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Marino Luanco utrzymać prowadzenie.

W 63. minucie za Álvara Fidalga wszedł Pablo Rodríguez. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Martína Calderóna z RM Castilla, a w 71. minucie Áleksa Boeda z drużyny przeciwnej. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Marino Luanco doszło do zmiany. Álex Boedo wszedł za Cheikha Mboupa.

Kibice RM Castilla nie mogli już doczekać się wprowadzenia Miguela Baezę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Martín Calderón. W 77. minucie Marvin został zmieniony przez Césara Gelaberta, co miało wzmocnić drużynę RM Castilla. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emilia Morillę na Miguela Prada. W 90. minucie kartkami zostali ukarani Javi Porrón z Marino Luanco i Mario Gila, Antonio Blanco z zespołu gości.

Mboup
90′ Francisco Javier Fernández Porrón
José Javier Belman Calvo
Alberto Lora Ramos
Adrián de la Fuente Barquilla33′
58′ 82′ Emilio Morilla Losada
Francisco José García Torres
22′ Guayasén Sánchez de la Nuez
Mario Gila Fuentes90′
Adrián Trabanco Ordiales
Guillem Rodríguez Martínez
 34′ (k.) Alejandro Miguel Arias De Haro
Antonio Blanco Conde90′
47′ 58′ Iván Fernández Álvarez
Marvin Olawale Akinlabi Park77′
67′ Cheikh Mboup Saha
Pedro Ruiz Delgado
Jesús Grana Zamora
Toni Fuidias Ribera
58′ Borja Fernández Álvarez
Sergio López Galache
82′ Miguel Prado del Barrio
Pablo Ramón Parra
Mikel Busto Gallardo
Oulam Ayoub Abou
67′ 71′ Alejandro Boedo Varela
Miguel Baeza Pérez71′
Matheus Eronildo dos Santos Galdino
César Gelabert Pina77′
Enol Rodríguez Heres
Pablo Rodríguez Delgado63′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Marino Luanco w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.