Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Las Rozas CF - Getafe CF II 1-1 (0-1)

W meczu 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 19 stycznia, jedenastka Las Rozas CF zremisowała z Getafe II 1-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Navalcarbón w Madrycie.

Josete Miranda 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Getafe II wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie kartkę dostał Jaime Turégano, piłkarz gospodarzy.

W tym czasie to zawodnicy Getafe II otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Josete Miranda.

W 41. minucie kartkę dostał Florent Poulolo z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Getafe II.

Na drugą połowę drużyna Las Rozas CF wyszła w zmienionym składzie, za Raúla Díeza wszedł Gonzalo Expósito. A trener Getafe II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pescę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić José Márquez.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił Samu Pinto.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Las Rozas CF: Nogueirze w 57. i Juanmie Fernández w 68. minucie. W 75. minucie Álvaro Portero został zastąpiony przez Juana Victorię. W 79. minucie w jedenastce Getafe II doszło do zmiany. Borja Sánchez wszedł za Ángela Sáncheza.

Chwilę później trener Las Rozas CF postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Jesúsa Cruza. Na boisko wszedł Toño Calvo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Getafe II doszło do zmiany. Kostas Kotsopoulos wszedł za Josete'a Mirandę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marcos Lavín Rodríguez
46′ Raúl Díez Ortiz
Miguel Acosta Mateos
68′ Juan Manuel Fernández Sánchez
David Alba Fernández
Álvaro Molina González
Hugo Díaz Rodríguez
57′ Alejandro Nogueira San Román
Juan Antonio Iglesias Sánchez
 49′ Samuel Álex Pinto
Javier Soler Gandía
80′ Jesús Muñoz Cruz
José Antonio Miranda Boacho  18′ 85′
Brayan Roberto Reyna Casaverde
Florent Gregoire Poulolo41′
17′ Jaime Turégano González
Alfonso González Martínez
Alberto Alburquerque Reus
José Carlos Márquez Aguilar46′
75′ Álvaro Portero Díez
Ángel Sánchez Arévalo79′
Ismael De Andrés Martín
Alejandro Herrero Linares
Jesús Manuel Cedenilla Moreno
Álvaro Mateo Montiel
46′ Gonzalo Expósito Verdejo
Pablo Serrano Conesa
Fernando Calleja Revilla
Kostas Kotsopoulos85′
80′ Antonio Calvo Martín
Borja Martínez Sánchez79′
Álvaro Sánchez Gutiérrez
Antonio Vargas Jiménez
75′ Juan David Victoria López
Raúl Pescador Caballero46′

Zawodnicy Las Rozas CF otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.