Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Cultural y Deportiva - Real Union 0-0

19 stycznia na Estadio Municipal Reino de León w Leónie odbył się pojedynek 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Culturalu y Deportiva i Realu Union. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

21. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-19 17:30 | Stadion: Estadio Municipal Reino de León | Arbiter: Miguel González
Cultural y Deportiva Leonesa
Real Unión Club de Irún
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Realu Union wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Culturalu y Deportiva postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Sergio Benito, a murawę opuścił Menudo. Po godzinie gry kartkę dostał Dani Estrada, piłkarz Realu Union.

W 66. minucie Dani Pichín zastąpił Gabriela Gudiña. Po chwili trener Realu Union postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Aitora Aranzabe'a wszedł Mikel Celihueta, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W 78. minucie Aitor Fernández został zmieniony przez Augusta Galvana, co miało wzmocnić jedenastkę Culturalu y Deportiva. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eneka Eizmendiego na Javiego Martíneza w 83. minucie oraz Asiera Etxaburu na Txete Gonzáleza w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Realu Union i jedną drużynie przeciwnej.

Aritz Borda Etxezarreta
78′ Aitor Fernández López
Aitor Aranzabe Etxabe76′
56′ Juan Carlos Menudo Domínguez
Eneko Eizmendi Blanco83′
66′ Daniel González Hermosa
Asier Etxaburu Diz84′ 90′
Andy Awazi Kawaya Kinghi Mwana Mufala
Gorka Larrucea Arrien
86′ Dionisio Emmanuel Villalba Rojano
Javier Garrido
66′ Gabriel Alejandro Gudiño
Ignacio González Mintegui90′
Julián Luque Conde
Javier Martínez Tabernero83′ 90′
78′ Augusto César Verissimo Galván

56′ Sergio Benito Crujera

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.