Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: CP Villarrobledo - Marbella FC 1-4 (1-1)

19 stycznia na Estadio Nuestra Señora de la Caridad odbyło się spotkanie 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Villarrobledo i Marbelli. Starcie zakończyło się zwycięstwem Marbelli 4-1.

21. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-19 12:00 | Stadion: Estadio Nuestra Señora de la Caridad | Arbiter: Iván Caparrós
Javier Añón 89'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Marbelli.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Mustafá Azman.

Piłkarze Villarrobledo nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie José Rodríguez wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Lolo Pavón z Marbelli. Była to 38. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Marbelli w 49. minucie spotkania, gdy Saúl strzelił drugiego gola. W 55. minucie Óscar García zastąpił Juanmiego Callejóna.

W 64. minucie kartkę obejrzał Daniel N'Di z jedenastki gospodarzy. W 66. minucie Daniel N'Di został zmieniony przez Diego Toribia, co miało wzmocnić zespół Villarrobledo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juergena Elitima na Áleksa Bernala.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Marbelli, zdobywając kolejną bramkę. W 72. minucie wynik na 1-3 podwyższył Manel Martínez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Kibice Villarrobledo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pekesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Iñaki. Po chwili trener Marbelli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Javier Añón, a murawę opuścił Mustafá Azman. Javier Añón bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego czwarta bramka w tegorocznych rozgrywkach. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Saúl, zawodnik Marbelli.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 89. minucie wynik ustalił Javier Añón.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Daniel Pérez Serrano
 28′ José Antonio Rodríguez Múnera
Carlos Redruello Nimo
Juan Manuel Montero Sánchez
Samuel Delgado Serna
64′ 66′ Daniel Arnaud N'Di
Juergen Farid Elitim Sepúlveda70′
Daniel Rubio de la Cruz
Elías Pérez Sastre
78′ Ignacio Segura Carrión
Javier Añón Esteban79′  89′
66′ Diego Toribio Corrales
Alejandro Bernal Carreras70′
78′ Miguel Ángel Cano Ruiz
Juan Miguel Callejón Bueno55′

Yaimil José Medina Rodríguez

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Marbelli przyznał dwie.

Zespół Villarrobledo w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.