Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Córdoba CF - Formac Villarrubia CF 1-1 (0-1)

W meczu 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 19 stycznia, drużyna Córdoby zremisowała z Villarrubią 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio Nuevo Arcángel.

Víctor Algisí 21'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Córdoby próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villarrubii w 21. minucie spotkania, gdy Víctor Algisí zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ricardo Carvalho z zespołu gości. Była to 37. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Villarrubii.

Na drugą połowę zespół Córdoby wyszedł w zmienionym składzie, za José Antonia wszedł Thierry Moutinho. W 55. minucie arbiter ukarał kartką Víctora Algisíego, piłkarza Villarrubii.

Kibice Villarrubii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pioję. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Sergio Arribas. Niedługo później trener Córdoby postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Raúla Cámarę. Na boisko wszedł Fidel Escobar, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 74. minucie sędzia przyznał kartkę Samuelowi Diarze z Villarrubii. W 75. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego De Cuevas. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania kartkę otrzymał Javi Flores z zespołu gospodarzy. W 80. minucie za Carlosa Valverdego wszedł Zelu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Alejandro Adrián Hernández Santiago
72′ Raúl Miguel Cámara
Víctor Juan Algisí  21′ 55′
Francesc Xavier Molina Arias
Carlos Martínez García
 75′ (k.) Miguel Ángel De las Cuevas Barberá
Sergio Arribas Blázquez67′
78′ Javier Flores Santacruz
Javier González Mora85′
Imanol García Lugea
Antonio Jesús Seoane Ochoa
46′ José Antonio González Estrada
Fernando Copete Vallina
Owusu Kwabena
Diego Manuel Díaz Arteaga
80′ Carlos Javier Valverde Doblado
Francisco José Fernández González83′
Juan Luis Egea Llamas
Carlos Morales Mora
72′ Fidel Escobar Mendieta
Julio Jesús de Dios Moreno85′
46′ Thierry Rua Moutinho
Pablo Jiménez Hernández
80′ José Luis García Pérez
José Alberto Moreno Martínez67′

Piłkarze Córdoby dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.