Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: Club Haro Deportivo - UD Logroñés 1-2 (1-0)

19 stycznia na Estadio Municipal El Mazo odbyło się spotkanie 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Haro Deportivo i Logronés. Starcie zakończyło się zwycięstwem Logronés 2-1.

21. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-19 17:00 | Stadion: Estadio Municipal El Mazo | Arbiter: Daniel Palencia
Ander Vitoria 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Haro Deportivo wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Haro Deportivo otworzyli wynik. W 26. minucie Ibrahima Dieng dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Haro Deportivo.

Drugą połowę drużyna Logronés rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jona Errastiego wszedł Roni.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie wyrównującą bramkę dla zawodników gości zdobył Iago López.

W 58. minucie kartkę dostał Gorka Pérez, piłkarz Logronés. Po chwili trener Haro Deportivo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Joseba García, a murawę opuścił Gulín.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Logronés przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Ander Vitoria. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 73. minucie Ousama Siddiki został zmieniony przez Rubéna Martíneza. W 74. minucie Álex Valiño został zmieniony przez Isaaca Manjóna, a za Ibrahimę Dieng wszedł na boisko Txema Pan, co miało wzmocnić jedenastkę Haro Deportivo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andera Vitorię na Víctora Socorra. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andera Vitorię z Logronés, a w 77. minucie Josuę Pérez z drużyny przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Iñaki Sáenz Arenzana
65′ Aimar Gulín Landeras
Miguel Zabaco Tomé
Esteve Monterde Torrents
Jon Errasti Zabalete46′
77′ Josua Pérez García
Lander Olaetxea Ibaibarriaga
Mikel Bueno Apodaca
Andrés José Rodríguez Gaitán
 26′ 85′ Ibrahima Dieng
Ousama Siddiki73′
74′ Alexander Valiño Navasal
Ander Vitoria Agirre  71′ 75′ 85′
Joseba Etxeberria Zubeldía
Pablo Fid Martín
Simón Lecea García
Jaime Paredes Martín
65′ Joseba García Quintana
Rubén Martínez Granja73′
Iván Arana Montes
Miguel Santos Alfageme
Óscar Loza Merino
Rayco García Dauta
74′ Isaac Manjón Chaparro
David González Gómez46′
85′ José María Pan Fernández
Víctor José Socorro Quintana85′

Piłkarze Haro Deportivo otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.