Liga hiszpańska - 21. kolejka Segunda B: CD Tudelano - Arenas Club de Getxo 1-1 (1-0)

19 stycznia na Estadio Municipal Ciudad de Tudela odbyło się starcie 21. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Tudelano i Getxo. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

21. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-19 12:00 | Stadion: Estadio Municipal Ciudad de Tudela | Arbiter: Carlos Fernández
CD Tudelano
Arenas Club de Getxo
1
1
Á. López 8'
Jon Etxaniz 88'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Tudelano otworzyli wynik. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Ángel López.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jesús Lalaguna z Tudelano. Była to 14. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tudelano.

Trener Getxo postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Jona Urkizę i na pole gry wprowadził napastnika Aitora Ramosa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Marcos Fernández, zawodnik gospodarzy.

W 70. minucie Luis Jiménez został zastąpiony przez Davida Sotę. Między 72. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Tudelano: Néstor Salinas, Miguel Díaz, na ich miejsce weszli: Josué Lázaro, Koldo Obieta. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Asiera Parry, Josu Ibarbii zajęli: Gorka Marcos, Igor Arnáez. W 78. minucie sędzia przyznał kartkę Diego Carriowi z zespołu gości.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 88. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jon Etxaniz. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Oscar Francis Borg
65′ Marcos Fernández Isla
Antonio Frau Arnal
14′ Jesús Lalaguna Belio
Josu Ibarbia Perurena79′
Luis Alejandro Olivas Salcedo
Ian Uranga Chong
82′ Miguel Díaz Montes
Unai Hernández Lestón
David Lázaro Alonso
Ignacio Matador Aguilera
 8′ Ángel Gregorio López Solórzano
Asier Parra Cuezva72′
70′ Luis Jiménez Librada
Jon Urkiza Txabarri64′
78′ Néstor Salinas Alonso
Iker Estepar Acero
78′ Josué Abraham Lázaro Navarro
Gorka Marcos Sánchez72′
70′ David Soto Ruiz
Egoitz Zubeldía Celada
82′ Koldo Obieta Alberdi
Aitor Ramos Leniz64′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Getxo przyznał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.